Co to jest customer service?

Obecny rynek produktów oraz usług jesteśmy w stanie bez cienia wątpliwości nazwać rynkiem na jakim karty rozdaje konsument. W świecie wyjątkowo mocnej konkurencji oraz rywalizacji, firmy muszą toczyć walkę nie tylko o jednorazowe przyciągnięcie klienta do własnych usług i produktów ale przede wszystkim zadbać o zbudowanie właściwych relacji, jakie w dłuższej perspektywie mogą zaowocować następnymi realizacjami.
Przyjęło się stwierdzenie, że dużo taniej jest utrzymać obecnych klientów niż stanąć do walki o zupełnie nowych.

Nowe monitory ASUS Designo MX279H i MX239H
Autor: ASUS
Źródło: ASUS

zarządzanie relacjami z klientami
Autor: Marcos Gasparutti
Źródło: flickr.com
I jest w tym sporo prawdy, zwłaszcza, że w dobie portali społecznościowych poglądy o naszych produktach i usługach mogą bardzo szybko się rozlewać po sieci a co za tym idzie, wpływać na decyzje przyszłych klientów. Z tego też powodu niezmiernie istotne jest odpowiednie zarządzanie relacjami z klientami, jakie jeżeli odbywa się na odpowiednim poziomie, ma szansę dać naszej firmie sporo benefitów. Klienci są dzisiaj coraz bardziej świadomi i wymagający lecz również bardziej chętni do dzielenia się swoimi opiniami na temat nabytych rzeczy w mediach społecznościowych takich jak Facebook. W krótkim czasie mało pozytywne relacje paru konsumentów mogą wpłynąć w dużym stopniu na postrzeganie naszej firmy przez pozostałych konsumentów. Relacja z kupującym nie kończy się w momencie sprzedaży lecz musi trwać także długo po niej.
aparat fotograficzny
Autor: Upupa4me
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiednim rozwiązaniem, które wspiera budowanie właściwych relacji z kupującymi są aplikacje mobilne dla firm. Właściwie przygotowana aplikacja jest w stanie ułatwić naszym klientom kontakt z naszą firmą, jak również posłużyć do obsługi posprzedażowej oraz budowania właściwych relacji z klientami.

Warto pamiętać, iż dzisiaj dla klienta nie liczy się tylko i wyłącznie cena danej rzeczy ale również całość doświadczenia jakie tworzone jest w kontakcie z daną marką czy też produktem.