Co to jest centralny odkurzacz i jaki warto wybrać model? O czym trzeba pamiętać przed jego kupnem?

Faktycznie znaczące powierzchnie wymagają bardziej znacznego nakładu pracy podczas sprzątania. Żeby robić to bardziej efektywnie, najbardziej korzystnie zainwestować w centralny odkurzacz.

profesjonalny odkurzacz
Autor: Martin Abegglen
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu odkurzacz to dość skomplikowana instalacja, jaka jest złożona z wielkiej ilości komponentów. Mamy więc jednostkę centralną, jej zadaniem jest wytworzenie podciśnienia w instalacji. Istnieją rury PCV, które są rozprowadzane w całym mieszkaniu, występują w kanałach wentylacyjnych, ścianach i podłodze. Kolejnym elementem są gniazda ssące. Montuje się je na końcu rur w różnorodnych miejscach w domu, szczególnie tam, gdzie jest konieczność podłączenia węża ssącego oraz odkurzenia powierzchni.

Mamy węża ssącego, jaki jest bardziej długi niż w klasycznych odkurzaczach, ma aż siedem-dziewięć metrów. Na końcu powinniśmy wspomnieć o dodatkach, na przykład o automatycznej szufelce z otworem, jaka będzie odprowadzać kurz. Jeżeli chodzi o koszt takiego odkurzacza to z pewnością musimy przygotować się na znaczny wydatek. Odkurzacz silnik do odkurzacza zelmer do średniej wielkości domu to cena minimum 1500 zł., ale już bardziej fachowe kosztują 6-7 tysięcy złotych. Jak bierzemy pod uwagę fakt, że odkurzacze centralne zamontowuje się bardzo często już podczas budowy domy (jak działa odkurzacz centralny), to taki dodatkowy koszt nie jest już bardzo duży, szczególnie jak rozważy się plusy, jakie przyniesie zamontowanie takiego urządzenia. Odkurzacz (opinie na nasz temat) centralny to same zalety, umożliwia on odprowadzanie kurzu i zanieczyszczeń na zewnątrz budynku, funkcjonuje prawie bezgłośnie. Jak chcemy dobrać odpowiedni odkurzacz, to zwróćmy uwagę na maksymalną powierzchnię, jaką może wysprzątać dany model.

Zwracajmy także uwagę na ilość gniazd ssących a także na moc ssącą i wydajność. Najbardziej niezawodne centralne odkurzacze nie powinny być jakieś drogie, wystarczy, aby sprawdzały się we wnętrzu, które mają sprzątać – . Z pewnością najbardziej korzystnie dobrać model z ekranem LCD lub regulacją w wężu ssącym. Naprawdę pomocną, lecz i problematyczną kwestią jest sprzątanie ma mokro. Jak bowiem odkurzacz nie jest podłączony do klimatyzacji, powinniśmy usuwać zanieczyszczenia własnoręcznie. Jeśli będziemy mieć to na uwadze, to można być pewnym, iż centralny odkurzacz będzie dla nas bardzo przydatny.