Co to jest biofeedback?

Niekiedy wydaje się nam, iż działamy na zwolnionych obrotach. A przecież chcielibyśmy tyle zrobić! Odpowiednio funkcjonować w pracy, na studiach, szybciej opanować obcy język. Jak to zrobić?

terapia
Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com
Nic prostszego: ćwiczyć umysł! Tylko… jak to robić? Na nasze szczęście coraz więcej gabinetów psychologicznych oferuje specjalny trening, tzw. biofeedback.

Metoda nie jest nowa. Amerykańscy naukowcy wymyślili ją w latach 60. To przy jej pomocy, piloci mieli prędzej przyswajać nowe informacje i natychmiast reagować na zagrożenie. Z czasem okazało się, iż technika posiada masę innych zastosowań. Obecnie trening to metoda wspomagająca zakres działań specjalistów: psychologów, psychiatrów czy neurologów, ale też specjalistów innych dziedzin medycyny np.

Te informacje wciągnęły Cię bez reszty? Jeżeli tak jest, to przeczytaj więcej (https://www.securityservice.pl/pl/kwalifikacje-pracownika-ochrony-czym-rozni-sie-pracownik-ochrony-kwalifikowany-od-pracownika-niekwalifikowanego/) danych na pozostałych stronach – odnajdziesz je, klikając w odsyłacz poniżej.

neurologów.

Na jakich działaniach opiera się ta metoda? W trakcie klasycznego neurofeedbacku psycholog podłącza do naszej do głowy czujniki rejestrujące fale mózgowe. Dostarczają one do komputera dane na temat pracy mózgu. Na monitorze widzimy wykresy, które bez przerwy się zmieniają. Wystarczy miarowo oddychać, zrelaksować, by mieć wpływ na zapis, a tym samym na procesy fizjologiczne swojego organizmu. W rezultacie może poprawić nie tylko jakość codziennego życia, lecz i korzystnie wpływać na samopoczucie.

pomoc
Źródło: flickr.com

Metoda biofeedback jest idealna:* Dla osób szczególnie aktywnych zawodowo – usprawnia pamięć i koncentrację.

Jak uważasz? Czy znajdziesz dane na opisywany temat? Z pewnością tak – przejdź po tym linku (https://kancelariapodgorska.pl/oferta/sprawy-rodzinne/) oraz odszukaj informacje tu.

Zwiększa odporność na stres i długi wysiłek umysłowy* Przy chorobach neurologicznych – czyli w zaburzeniach snu, przewlekłych bólach głowy, zmęczeniu, stanach paniki, dolegliwościach menopauzy, po urazie czaszki.

* Dla osób w starszym wieku – wzmacnia pamięć, jest zalecana w chorobie Parkinsona, początkowych stadiach Alzheimera, po udarach mózgu.
* Dla dzieci – w zaburzeniach koncentracji i nadpobudliwości ruchowej, dysleksji i dyskalkulii, zespole Aspergera.

Dzięki zwiększeniu aktywności myślimy bardziej twórczo i potrafimy uczyć się bez dużo efektywniej. Metoda jest bezpieczna, pozbawiona wszelkiego ryzyka i – co istotne – właściwie nadzorowana przez specjalistę nie ma żadnych ubocznych skutków. Z tego powodu, jeżeli interesuje nas jak zwiększyć potencjał swojego umysłu, jak pomóc sobie w leczeniu wszelakich schorzeń oraz nadążyć za wyzwaniami dzisiejszych czasów – terapia biofeedback jest stworzona dla nas!