Co sprawdzić, jeśli chcesz znaleźć firmę, jaka profesjonalnie zajmie się utylizacją dokumentów?

W licznych firmach trzymane są poufne dane, które nie mogą zostać rozpowszechnione. Zaliczają się do nich m.in. faktury za dokonane usługi, wydruki komputerowe czy nawet odręczne notatki, tworzone w trakcie pracy. Trzeba zatroszczyć się o to, by były profesjonalnie niszczone i nikt nie miał do nich wglądu po tym, jak przestaną być nam przydatne. Z tego względu konieczna nam będzie doświadczona firma, której specjalnością jest niszczenie dokumentów. Czym musi się cechować, by korzystanie z jej usług było dla nas komfortowe i bezpieczne?

W pierwszej kolejności firma taka musi gwarantować odbiór dokumentacji realizowany podług ścisłej procedury (więcej: recykling (link do strony) dokumentów). Najistotniejsze tutaj jest podstawienie pojemników w wyznaczonym przez klienta dniu, tak, by mógł wszystko dokładnie zapakować. Pełne pojemniki zabierane są przez kierowców, którzy mają za zadanie ich zaplombowanie – oczywiście przy kliencie. Dodatkowo odbiór jest potwierdzony na odpowiednim formularzu. Do transportu zazwyczaj przeznaczone są samochody ciężarowe, które pozwalają na jednorazowy odbiór oraz załadunek przygotowanych pojemników oraz – co ważne – posiadają system GPS, by móc je w błyskawiczny sposób namierzyć w przypadku awarii. Kierowcami mogą zostać wyłącznie osoby niekarane. Będą odpowiednio przeszkolone, tak, aby były należycie przygotowane na każdą sytuację i wiedziały, co zrobić m.in. podczas wspomnianej usterki.

dokumenty
Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com

Czym odznacza się samo brakowanie dokumentów? Po zdjęciu plomby i wypakowaniu załadunku nad taśmociągiem dokumenty przekazywane są do specjalnej maszyny umożliwiającej ich mechaniczne niszczenie – dodaj serwis do stron zaufanych -. Dokumenty są cięte, mieszane i sprasowane, a cały proces jest pod koniec kontrolowany, tak aby upewnić się, iż wszystko poszło jak trzeba. Klient otrzymuje certyfikat informujący o wykonaniu niszczenia dokumentów. Do tego w wielu firmach zdobyte surowce są poddane recyklingowi, aby można je było na nowo wykorzystać i przyczynić się do poprawy stanu środowiska.

Niszczenie dokumentów przy pomocy profesjonalistów to gwarancja, że ważne informacje z firmy bądź dane osobowe klientów nie będą ujawnione i firma nie zostanie oskarżona o działalność niezgodną z prawem. Dlatego dobrze jest o to się zatroszczyć, jeśli nie chcemy mieć problemów i cieszyć się dalszym, sprawnym funkcjonowaniem.