Co począć z samochodem, jakie nie nadaje się do użytkowania? Czy należy oddać się je na złom?

Gdy samochód ma rzeczywiście jeszcze jakąś wartość, to z pewnością znajdzie się ktoś zainteresowany, aby je zakupić. Lecz i tak wszystko zależy od wyceny. Na rynku funkcjonuje wielu handlarzy, jacy zajmują się skupowaniem samochodów popsutych, zaniedbanych oraz powypadkowych.

Bez problemu możemy także z nimi nawiązać kontakt, gdyż mają ogłoszenia w internecie, jak auto (elementy do klimatyzacji twojego samochodu) złom Kraków, ale również w innych środkach przekazu, na przykład gazety regionalne albo stacje benzynowe. Jeśli auto parkuje w mieście, pod gołym niebem, to istnieje szansa, że kupiec pojawi się sam. Zostawi własną wizytówkę. Przy sprzedaży samochodu tak właściwie nie aż tak ważne są pieniądze, natomiast najbardziej liczy się bezbłędne spisanie umowy, jaka powinna mieć dokładne dane nabywcy. Sprzedaż takiego auta należy w miarę szybko zgłosić w wydziale komunikacji i do ubezpieczyciela.

Jeśli chcesz być na bieżąco w owym zagadnieniu, to spodoba Ci się aktualna wiadomość (http://zstgroup.pl/?page_id=21). Wyszukasz ją pod podkreślonym poniżej linkiem. A jeśli będziesz miał komentarze, chętnie na nie odpowiemy!

Czasem jest też tak, że nieuczciwy nabywca nie przerejestrowuje pojazdu na siebie, zaś potem gdzieś porzuca to niewiele warte auto. Sprzedawca, który nie wie, kto od niego kupił auto, będzie zmuszony przez długi czas płacić OC za pojazd, który już dawno nie istnieje.

skupowanie auto powypadkowych
Autor: bettyx1138
Źródło: http://www.flickr.com

Jak więc samochód nie ma już żadnej wartości, to dość łatwym rozwiązaniem jest wydanie go na złom, na przykład na złomowanie pojazdów Świdnica. Kompletne auta przyjmowane są najczęściej bezpłatnie, a dość często, jak dostarczymy je tam własnym sumptem, to można również liczyć na jakiś bonus, przykładowo w wysokości kilkuset złotych. Także tutaj kwota, którą dostajemy za pojazd, nie jest najistotniejsza. Stacja demontażu pojazdów, do której dajemy nasz samochód, powinna mieć zezwolenie wojewody do wystawiania zaświadczeń na temat kasacji pojazdów.

Tego typu dokument jest konieczny, żeby wyrejestrować pojazd. Właściciel samochodu albo osoba do tego upoważniona musi pokazać do wglądu dowód osobisty, tablice rejestracyjne, jak również dodatkowe rzeczy jak dowód rejestracyjny pojazdu, kartę pojazdu (jeśli była wydana). Pojazdów oddanych do demontażu, na przykład w auto złom Katowice nie można już ponownie rejestrować.