Co należy zrobić, aby utrzymać komputer w dobrej kondycji

We współczesnych czasach ludzie na świecie mają niewzykle powszechny dostęp do różnego rodzaju urządzeń elektronicznych. Najpopularniejszym z nich, oprócz telefonu komórkowego, jest na pewno komputer.

Zazwyczaj służy nam on do pracy, a co więcej dostarcza różnorakich rozrywek, umożliwia oglądanie filmów, słuchanie muzyki, granie w gry czy po prostu surfowanie po Internecie. W dobie XIX w. powstało zjawisko niezwykle silnej ingerencji komputerów w nasze życie, bez nich czujemy się dramatycznie ograniczeni. W związku z tym osób szuka sposobów na odpowiednią konserwację swojego sprzętu, aby był odporny na wszelakie awarie. Więcej info:

mężczyzna pracujący na komputerze
Autor: Wikilogia
Źródło: http://www.flickr.com

Najistotniejszą rolę w trosce o dobry stan posiadanego przez nas sprzętu odgrywają oczywiście programy antywirusowe, które zapewniają ochronę naszego systemu przed różnego typu wirusami. To jest kwestia, której świadom jest każdy przeciętny posiadacz komputera. Istnieje jednakże jeszcze kilka innych metod na to, aby mieć pewność, iż nasze urządzenie jest użytkowane w optymalny sposób.

W pierwszej kolejności warto instalując system podzielić dysk na partycje. W momencie potencjalnego formatowania, procesowi temu podlegać będzie tylko dysk – sprawdź informacje – systemowy, a dane przechowywane na pozostałych partycjach pozostaną nienaruszone. Dobrze jest także pilnować porządku w plikach, jakie zapisujemy. Powinniśmy unikać bałaganu w nazewnictwie i magazynowania dużej ilości zbędnych i bezużytecznych plików na dysku. Częstym błędem jest przechowywanie licznych folderów wypełnionych informacjami bezpośrednio na pulpicie. Jest to niewłaściwe, gdyż po pierwsze, spowalnia działanie systemu, a po drugie sprawia wrażenie wizualnego bałaganu na ekranie.

Dobrze jest również być ostrożnym przy instalacji wszelkiego rodzaju programów i pobierać je tylko z zaufanych źródeł. Często oprogramowanie ściągane z niepewnych źródeł dodatkowo instaluje na naszym komputerze różnego rodzaju śmieci, które czasem mogą być naprawdę problematyczne. Jeśli jednak coś nas zaniepokoi, na przykład opóźnione działanie komputera, zanim pobiegniemy po pomoc do fachowca warto wykonać test wydajności komputera (test wydajności komputera). Dzięki niemu być może dowiemy się, w czym tkwi problem. Częstokroć można w takiej chwili skorzystać z domyślnych narzędzi systemowych, które same postarają się usunąć usterkę.

dziewczyna przy komputerze
Autor: CTEP AmeriCorps
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrze jest także zrobić jakieś rozeznanie w Internecie i spróbować programów do oczyszczania dysków ze zbędnych plików tymczasowych. Jeśli trafimy na najlepszy program do czyszczenia komputer dzięki niemu z pewnością będzie działał o wiele lepiej. Po jego użyciu wystarczy ponownie wykonać test wydajności komputera i na własne oczy przekonać się o efektach (najlepszy program do czyszczenia komputer). Warto mieć na uwadze wszystkie opisane powyżej kwestie i dbać o konserwację naszego sprzętu. Rzecz jasna są to tylko jedne z wielu opcji, dzięki którym możemy zachować system w należytym stanie, mogą być one jednak bardzo pomocne w zapobieganiu różnego rodzaju usterkom.