Co musi potrafić kierownik?

Niejednokrotnie obecnie mówi się o tym, jak dużo ludzi chciałoby pracować w charakterze menedżera, w najlepszym razie w dużym przedsiębiorstwie. W rzeczywistości wielu ludzi nie do końca wie, jak bardzo zaawansowane i zawiłe obowiązki wchodzą w zakres czynności menedżera. Co warte wspomnienia na początku, nie każda osoba nadaje się do pracy w charakterze menedżera z uwagi na niedobór naturalnych cech. Przymioty charakteru i usposobienia są to bowiem ogromnie istotne. Wskazane jest, jeżeli dany człowiek jest w stanie być liderem różnej wielkości grup.

trener
Autor: Strelka Institute for Media, Architecture and Design
Źródło: http://www.flickr.com

Jednocześnie menedżer nie może przewodniczyć wyłącznie według własnego uznania, a brać pod uwagę zdanie osób na niższych stanowiskach. Praca menedżera związany jest w pierwszej kolejności z wielką odpowiedzialnością za przedsiębiorstwo i pracujących w nim ludzi. Na stanowisko menedżera nadaje się w takim razie osoba sumienna i obowiązkowa. W tego rodzaju pracy liczą się jednak nie tylko cechy charakteru. Rozmaite dodatkowe zdolności można nabyć, uczestnicząc w szkoleniach.

Oferta kursówSzkolenia menedżerskie można ukończyć w dużej ilości instytucji, z czego część ma charakter światowy. Każde z nich natomiast przyznaje certyfikaty, jakimi menedżer może później się legitymować. Sporą zaletą tego typu szkoleń jest fakt, że wiele z nich ma charakter zamiejscowy. W ten sposób kurs staje się jeszcze bardziej zachęcający i urozmaicony. Szkolenia dla kierowników tego typu mogą dotyczyć rozmaitych umiejętności i cech pielęgnowanych u przyszłych lub aktualnych kierowników. Niektóre szkolenia są bardziej ogólne, a więc uczestnicy mogą tam zdobyć kilka rozmaitych umiejętności naraz.

Treść spotkańMenedżerowie na szkoleniach (zobacz ofertę na szkolenie: rozwój kompetencji pracowników szkolenie w ofercie franklin covey) nabywają dużo praktycznych umiejętności. Są to na przykład cechy związane z bezpośrednim kontaktem z pracownikami i zdolnościami do zarządzania zasobami ludzkimi. Wiadome jest bowiem, że każda osoba wymaga innego podejścia, szczególnie ze strony osób, które posiadają wyższe stanowisko. Menedżerów uczy się więc sposobów skutecznej komunikacji, umacnia się w nich aspekty niezbędne dla skutecznej pracy (zobacz koszt całkowity) z innymi osobami. Wśród nich przykładowo niezwykle ważna i ceniona jest umiejętność współpracy, a także odpowiednie reagowanie na konflikty powstałe w grupie.