Co możemy zyskać dzięki korzystaniu z usług jak giełda transportowa i giełda ładunków.

Globalna sieć www już od kilkunastu lat gości pod naszymi strzechami. Dla niektórych z nas jest narzędziem służącym wyłącznie do zabawy i spędzenia wolnego czasu, jeszcze inni wykorzystują go do utrzymywania kontaktów z rodziną i znajomymi, ale prawdopodobnie spora część ludzi korzystających z internetu wykorzystuje go do pracy zawodowej. Ogromne możliwości, takie jak błyskawiczną komunikację lub dostępność do ogromnych baz danych w przeciągu kilku sekund, są niezaprzeczalnym plusem pracy przez sieć. Dlatego też wiele firm chętnie wykorzystuje internet jako narzędzie poprawiające prace. Nie jest inaczej także w przypadku branży spedycyjnej. Ale co na tym zyskuje klient?

Za przykład posłuży mi tutaj giełda transportowa, czyli strona on-line, bardzo podobne do klasycznej, finansowej giełdy, w jakim są kolekcjonowane i wymieniane informacje dotyczące spedycji i przewozu ładunków.

Zainteresował Cię nasz artykuł? Jeżeli tak, to śmiało zobacz, co się znajduje w ofercie koszulki z własnym nadrukiem tanio, która tyczy się pokrewnej kwestii.

Taka giełda ładunków pozwala firmom przede wszystkim obniżenie kosztów i podwyższenie przychodów, poprzez całkowite zapełnienie przestrzeni ładunkowej w każdym samochodzie. Wyobraźmy sobie następującą sytuację – chcielibyśmy przewieźć nieduży ładunek z miejsca A do miejsca B, nie mamy jednak własnego samochodu, a nikt z przyjaciół akurat nie może nam pomóc. Sprzęt, jaki będziemy chcieli przewieźć nie jest zbyt duży, więc nie opłaca się nam wynajęcie ogromnego busa, który będzie obciążał nasz portfel.

W tym wypadku z pomocą przychodzi nam giełda transportowa, w której możemy podejrzeć dane tyczące się spedycji i przewozów, które obsługują obecne na giełdzie firmy, wybrać miejsce początkowe i docelowe, sprawdzić dostępność przestrzeni ładunkowej, a następnie przesłać zapytanie bezpośrednio do wybranej firmy przewozowej. Proste? Oczywiście!

Wykorzystanie giełdy w ten sposób to według wielu specjalistów idealna realizacja teorii win-win – zyskuje zarówno klient, który może zaoszczędzić czas włożony w poszukiwania firmy transportowej i pieniądze na wynajmowaniu osobnego transportu, a także zyskuje przedsiębiorca, który będzie mógł liczyć na dodatkowy zarobek dzięki dodatkowym zleceniom i zmniejszenie pustych przebiegów.