Co jest potrzebne do prowadzenia sklepu on line (przybory, programy, umowy itp.)

Gdy planujesz otworzyć własny sklep internetowy – ów wpis powinien Cię zainteresować. Na starcie e-sklepu należy pomyśleć o kilku ważnych formalnościach, przyrządach jak też programach.

Co jest potrzebne do prowadzenia sklepu internetowego od pierwszego dnia?

Firma. Nie można sprzedawać nie będąc przedsiębiorcą, albowiem każda działalność, prowadzona w sposób „ciągły i zorganizowany” wymaga rejestracji, a sklep jest taką właśnie aktywnością. Silnik sklepu czy też platforma do sprzedaży, a prościej powiedziawszy, po prostu sam obiekt handlowy. Punkt, w jakim będziemy mogli dołożyć produkty, fotografie, regulaminy, metody dostawy, komputery itp.

komputery
Autor: ASUS
Źródło: ASUS

Domena + ewentualnie serwer. Domena, a więc adres naszego sklepu, konieczny będzie niezależnie od tego, z którego silnika korzystamy.

Zobacz ten oryginalny serwis, a przekonasz się, że zawarte w nim informacje są niesamowicie interesujące, ponieważ to pokrewna tematyka, co w tym wpisie.

Serwer będzie konieczny jeśli wybierzemy sklep na gratisowym skrypcie czy dedykowane rozwiązanie. Skorzystanie z platformy płatnej w modelu abonamentowym nie nastręcza własnego serwera. Produkty do sklepu. Oczywista oczywistość, ale warto ją tutaj umieścić. Acz właściciele sklepów mają przeróżne pomysły na sprzedaż, są tacy, jacy działają w modelu dropshippingowym, czyli nie posiadają towaru u siebie fizycznie, są wyłącznie pośrednikiem między zamawiającym a hurtownią. Zdjęcia artykułów. Opakowania do wysyłki. Pudła, koperty bąbelkowe, względnie coś do ochrony towarów – w zależności od tego, co sprzedajesz. Koperty bąbelkowe możesz tanio kupić w hurtowniach papierniczych, kartony w firmach, jakie specjalizują się w produkcji opakowań zbiorczych, pudełek kartonowych.

Co nie będzie konieczne do razu, ale warto o tym pomyśleć na przyszłość? programy do inwentaryzacji magazynowy. Jeśli tych zamówień będzie sporo, coraz to więcej, być może trzeba będzie korzystać z jakiegoś oprogramowania, w którym na bieżąco będą uzupełniać się stany magazynowe, natomiast pod koniec miesiąca będzie można wydrukować raport z wynikami sprzedaży, porównaj kasy fiskalne trzebnica. Kasę fiskalną będziesz musiał kupić dopiero po przekroczeniu obrotu 20000 złotych w danym roku.

Jak widzimy, sporo należy przemyśleć na początek oraz nim się otworzy sklep internetowy jest co niemiara załatwiania. Nie wzięłam tutaj pod uwagę reklamy i promocji sklepu, bo to temat na zupełnie inny artykuł.

Źródło artykułu –