Co jest istotą programów lojalnościowych?

Od 1998 roku wyłącznie zajmujemy się zagadnieniem marketingu lojalności i marketingu relacji. Tworzymy i wdrażamy programy lojalnościowe, partnerskie, itp., całościowo od projektu, strategii, wstępnego stworzenia, systemu informatycznego, baz danych.

Programy Partnerskie to programy lojalnościowe wdrażane w obrębie B2B, ukierunkowane na partnerów, handlowców, dystrybutorów, sprzedawców. Motywacja wynika nie tylko z nagród i premii, ale przede wszystkim z przynależności do elitarnej grupy, z wartości dodanych, relacji i kontaktu z przedsiębiorstwem, bazy wiedzy i możliwości uczestnictwa w kursach.

Tego typu działania ograniczają znaczenie ceny, pozwalają na zredukowanie przyznawanych rabatów i kreują barierę dla rynkowych rywali.

Programy lojalnościowe dla każdego

Zrealizowaliśmy setki programów lojalnościowych i partnerskich B2B i B2C. Zrealizowaliśmy i obsługujemy systemy lojalnościowe instytucji handlowych, banki, aptek, branży spożywczej, FMCG, finansowej, chemicznej, lekarskiej, budowlanej, sanitarnej, paliwowej, komputerowej, elektronicznej, telekomunikacyjnej, motoryzacyjnej i wielu innych. Przygotowujemy również wewnętrzne programy motywacyjne dla zatrudnionych w przedsiębiorstwie, przedstawicieli handlowych, sprzedawców i dystrybutorów.

Do naszych plusów należą: korzyści skali i optymalizacja kosztów, unikalne na polskim rynku know-how, narzędzia informatyczne do kierowania programem lojalnościowym, własne centrum logistyki produktów premiowych, pomoc prawna i podatkowa. Zapewniamy bezpieczeństwo i wygodę współpracy z fachowcami oraz kompleksową opiekę w zakresie prawa i podatków, obejmującą m.in. fachowe doradztwo prawne i podatkowe, tworzenie regulaminów i formularzy, outsourcing obsługi podatków od nagród.

Proces dostarczenia nagród jest jednym z istotniejszych, a zarazem najtrudniejszych etapów realizacji działania. W istotnej części decyduje o tym, czy program lojalnościowy, premiowy, akcja czy konkurs przynoszą zakładany, długoterminowy skutek i cementuje relacje z jego uczestnikami. Dlatego stworzyliśmy odrębne Centrum Logistyki Nagród i zapewniamy obsługę wszystkich etapów logistyki: wybór nagród, zakup, magazynowanie, pakowanie, wysyłkę, raportowanie. Stała, nieprzerwana od lat kooperacja z renomowanymi wytwórcami i dystrybutorami pomaga zagwarantować dostępność wielu dokładnie wyselekcjonowanych modeli nagród i obniżyć koszty ich nabycia i dostarczenia.

Stoimy na stanowisku, że istotą pakietu lojalnościowego nie jest jedynie wyścig po trofea. Poza czynnikiem zwiększenia sprzedaży ważną rolę odgrywa w tym miejscu budowa relacji marketingowych. Taka działalność staje się platformą komunikacji, zaś segmentacja oparta o kryteria sprzedażowe, life-style, preferencje, historię relacji, umożliwia optymalny dobór narzędzi motywacji. Na bazie własnych badań zadowolenia i oczekiwań uczestników wdrażamy programy, w których premię stanowią nie jedynie nagrody rzeczowe, ale także wartości dodane, kursy i szkolenia oraz wiedza fachowa. Związki oparte na takich fundamentach owocują niezwykle silną lojalnością.

Oferujemy nowoczesny i przyjazny w użyciu, funkcjonalny system do zarządzania programami motywacyjnymi. Nieistnienie konieczności budowania systemu od zera pozwala na natychmiastowe wdrożenia działań oraz obniżenie kosztów. Do dyspozycji mamy fachowe wsparcie informatyczne i poradnictwo pozwalające na sprawną integrację z wewnętrznymi systemami przedsiębiorstwa, dostawców i kontrahentów, banków, itp. Ułatwiamy dostosować bazy danych, przygotować indywidualne konta uczestników, strony internetowe, katalogi nagród, naliczanie klasyfikacji i promocji, analizy, narzędzia komunikacji : SMS, MMS, mailingi, e-mailingi, newslettery, zdalną naukę i testy kompetencji.

Dalsza część