Co ciekawego i wartego oglądnięcia jest w stolicy Małopolski?

Kraków jest jednym z najchętniej zwiedzanych miejscowości w naszym kraju. Do tej dawnej stolicy królów co roku przyjeżdża i przylatuje kilka milionów odwiedzających. Zachęcają ich zarówno przepiękne zabytkowe miejsca, jak również kulturalne atrakcje tego wspaniałego miasta. A w Krakowie jest co zwiedzać, o czym praktycznie każdy kto kiedyś go już zwiedzał miał okazję zobaczyć.

Kraków
Tak naprawdę dokładne obejrzenie tego miasta, razem ze wszystkimi zabytkami i zakątkami, do których nie docierają rzesze turystów, wymaga przynajmniej kilku dni – [link]. Lecz większość turystów spędza w tym mieście tylko jeden dzień, chętnie wybierane stały się właśnie takie wycieczki po Krakowie, podczas których zwiedza się wszystkie najbardziej popularne zabytki, dostaje się chwilę na kupno pamiątek i wieczorem wsiada w autokar wiozący grupę turystów do domu.

Sporo odwiedzających pozostaje na kilka dni, dla nich Kraków posiada szeroką ofertę miejsc noclegowych. Do wyboru będą więc czterogwiazdkowe hotele, jak również niedrogie łóżka w hostelach i pokojach prywatnych.

W czasie zwiedzania Krakowa kilka miejsc powinno być koniecznych na trasie wszystkich wycieczek zarówno z przewodnikiem, jak i bez.

Jeżeli ta publikacja przykuła Twój wzrok, to zerknij na informacje (https://www.smartvest.pl/), które analizuje podobną kwestię. Tamten wpis niewątpliwie również Cię zainteresuje, zatem kliknij ten link.

Miejscem niezwykłym i jednym z najbardziej rozpoznawalnych jest Wawel, ze słynną jaskinią w której według legend miał schronienie okrutny smok. Samo zwiedzanie Katedry Wawelskie, zamku i Jamy Smoka zajmie z pewnością kilka godzin, a niewiele dalej leży następne niezwykłe miejsce, to znaczy Krakowski Rynek. Kościół Mariacki, Barbakan czy Sukiennice to tylko niektóre z miejsc, w których warto się choć na moment zatrzymać. Lecz poza tymi najchętniej oglądanymi w starej części Krakowa znajduje się sporo innych interesujących zabytków i miejsc wartych odwiedzenia. Jeżeli jakaś wycieczka będzie chciała poznać to miasto dokładniej, oglądnąć zakątki, do których nie dochodzą tłumy, to bardzo się przydadzą przewodnicy po Krakowie, którzy dostosują plan zwiedzania do potrzeb każdego. Można z czegoś takiego skorzystać, gdyż z pewnością będzie się można znacznie więcej dowiedzieć, niż przy samodzielnym zwiedzaniu.