Co aktualnie możemy znaleźć w internecie? Przydatne narzędzia dostępne za darmo w sieci.

Internet to źródło wiedzy i rozrywki, ale także wiele przydatnych narzędzi. Które z nich są warte uwagi? Poniżej kilka propozycji. Media społecznościowe znane poza granicami naszego kraju już od wielu lat, sukcesywnie znajdują uznanie polaków. Najczęściej używane to Facebook, Instagram i Twitter, lecz obecnie coraz większą popularność zdobywa Pinterest po polsku. Pinterest to narzędzie graficzne, które można użyć do znalezienia pomysłów na wszystkie swoje projekty i zainteresowania, czyli w skrócie rzecz ujmując jest to źródło inspiracji.

zdjęcie na Pinterest
Autor: PRECIOSA ORNELA
Źródło: http://www.flickr.com
Pomysły zamieszczane przez użytkowników Pinterest’a w postaci graficznej mogą pomóc nam w wyposażeniu pokoju dziecięcego, wybraniu zaproszeń na wesele, wyszukaniu wskazówek jaki porady (zobacz slogan reklamowy) wybrać dla naszej firmy bądź w znalezieniu innych inspiracji, pomocnych zarówno w codziennym życiu jak i w pracy – czy jest jakaś opcja w stylu pinterest po polsku. Pinterest po polsku to nowe możliwości również dla tych, którzy wcześniej mieli problem z poruszaniem się w tym narzędziu z powodu nieznajomości języka angielskiego. By zmienić język wystarczy rozwinąć menu, kliknąć „Settings”, i kolejno “ Language”, wybieramy „Polski” i gotowe!

Internet to także multum narzędzi, pozwalających ulepszyć nasz sprzęt komputerowy. Test wydajności komputera pomoże ustalić, gdzie znajduje się tak zwane wąskie gardło systemu, i który podzespół należy wymienić, by uzyskać możliwie największą wydajność.

Jeżeli chcesz zgłębić większą ilość informacji na omawiane zagadnienie – odwiedź (http://www.pischool.pl/) wszystko, co Cię fascynuje na zbliżony temat.

Test wydajności komputera polega na skomplikowanych obliczeniach oraz analizie wyników. Sprawdzana jest wydajność komputera w odniesieniu do muzyki i fotografii, transkodowaniu video, wpisywaniu tekstu a także w innych funkcjach, dzięki czemu badane są niemalże wszystkie podzespoły sprzętowe komputera. Wyniki wyszczególnione będą na liście. Najgorsza z ocena podkreśla, który składnik sprzętowy jest najsłabszym ogniwem. Wówczas możemy rozważyć czy warto go wymienić, aby podnieść wydajność komputera – .

przeglądarka
Autor: Ginny
Źródło: http://www.flickr.com
Istotne jest, by przed rozpoczęciem testu zamknąć wszystkie aplikacje, a w przeglądarce pozostawić wyłącznie stronę z testem procesora. Tylko tak osiągniemy wiarygodne wyniki. W innym przypadku ocena może zawierać błąd, który wynika z obciążenia komputera w czasie testu przez inne programy bądź zadania – slogan reklamowy.