Ciężko znaleźć właściwą pracę, jednak jeszcze bardziej ciężko odszukać rzetelnego pracownika. Dlaczego tak się dzieje?

W naszej ojczyźnie występuje dziwna sprawa. Każdy, kto musiał znaleźć pracę, wie, że jest to ciężkie zajęcie. Z drugiej jednak strony pracodawcy coraz głośniej narzekają, jak długo trwały poszukiwania odpowiedniego kandydata na konkretne stanowisko. W czym tkwi problem? Z jakiego powodu występuje taki paradoks?

Stopa bezrobocia w naszym kraju obniża się. Przede wszystkim ze względu na umiejscowienie siedzib międzynarodowych korporacji. Kolejnym czynnikiem jest ilość osób, które zdecydowały się na pracę za granicą. Ofert pracy jest wiele, jednak odszukanie oczekiwanego etatu wcale nie jest proste. Absolwenci studiów technicznych często stawiają na pracę na zachodzie Europy ze względu na lepsze zarobki.

Rodzimi pracodawcy nie mogą z nimi konkurować. Specjalistów jest więc coraz mniej. Przedsiębiorstwa coraz częściej zwracają się o pomoc do osób, świadczących usługi w tym zakresie. Agencja rekrutacyjna odpowiada za odnalezienie potencjalnych kandydatów oraz sprawdzenie ich umiejętności bądź kwalifikacji. Na portalach z ofertami pracy coraz częściej można spotkać ogłoszenia, które zamieściła agencja rekrutacyjna – www. Jeżeli zdecydujemy się odpowiedzieć, wtedy musimy się liczyć z wielostopniowym procesem rekrutacji. Całkiem prawdopodobne, że czeka nas szereg spotkań, testów a także zadań. Taki system sprawi, iż pracodawca zatrudni najbardziej odpowiedniego kandydata. Istotnym problemem jest również roszczeniowy stosunek absolwentów studiów wyższych. Często zdarza się, że są to osoby bez jakiegokolwiek doświadczenia zawodowego, które mają wygórowane oczekiwania finansowe.

Dużo osób ma także kłopot ze znalezieniem pracy hierarchia potrzeb przede wszystkim ze względu na swój wiek. Osoby, które ukończyły 50 lat nie są atrakcyjnymi kandydatami. Zwłaszcza jeżeli pochodzą z małych lub średnich miejscowości. W tym przypadku pomocne mogą okazać się agencje pracy. Przykładowo spróbujmy wpisać w wyszukiwarkę hasło: „agencje pracy radom”, by przekonać się, na jakie oferty możemy liczyć. Niezależnie od tego, czy wpiszemy „agencje pracy radom”, „praca bydgoszcz” czy „agencja pracy płock” będziemy mieli dostęp do przeróżnych ofert pracy. W tym rzecz jasna będą oferty pracy tymczasowej.

Dużo firm proponuje także pracę w charakterze opiekuna osób starszych. Dlaczego? Głównie ze względu na ogromną cierpliwość, empatię i doświadczenie i mądrość życiową. Nie zapominajmy o tym, iż taka praca (zobacz abw) jest niezwykle ciężka, lecz także dobrze płatna. Opiekun osoby starszej w Niemczech może liczyć na wynagrodzenie, jakie przekraczają 1000 euro miesięcznie. Nieco mniej zarabia się we Włoszech albo Hiszpanii. To doskonała alternatywa dla osób w podeszłym wieku. Dzięki niej zyskują płynność finansową.