Ciekawy sposób na zabicie czasu, czyli gry menager gry kosmiczne

Każdy z nas potrzebuje w ciągu dnia odrobiny relaksu tylko dla siebie. Relaks jest bardzo istotną częścią codzienności, dlatego też specjaliści od zdrowego życia przestrzegają, aby pamiętać o codziennej porcji czegoś, co daje nam przyjemność. Cieszenie się życiem pozwala utrzymać dobre zdrowie na długie lata. Powinniśmy o tym pamiętać codziennie i przeznaczać każdego dnia co najmniej godzinę tylko dla siebie.

odwiedź tę stornę
Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com
Sposobów na relaks jest tyle, ile ludzi. Jedni odnajdą relaks w grze na instrumencie, inni zrelaksują się oglądając film, kolejni czerpią satysfakcje ze sportu lub z gier komputerowych. Rozrywką cechującą się najdłuższym historycznym stażem i będącą zarazem świetnym treningiem dla naszych mózgów są książki, bądź gry manager – więcej tutaj. Nie od dzisiaj wiadomo, że książki kształcą.

Najnowsze badania wykazały, że dzieci grające w gry komputerowe wykazują się o wiele lepiej funkcjonującym mózgiem. Nie wynika to tylko z przekazywanych w nich informacji. Grając, podobnie jak oglądając czytając, poznajemy konkretną historię. Różnica tkwi w tym,iż książka odzwierciedla jedynie pomysł autora, nie pozostawiając pola do popisu naszej własnej wyobraźni. Sprawa wygląda inaczej w przypadku gry w gry kosmiczne, podczas czego musimy samodzielnie rozwiązać dany problem aby przejść dalej, co stanowi fantastyczny trening dla mózgu.

Ponadto, w pędzącym świecie mało kto może pozwolić sobie na czasochłonna lekturę tradycyjnych książek ze względu na brak czasu. Korzystnym wyjściem dla ludzi, którzy nie mają ochoty książki są gry czytane, które cieszą się wzrastającą popularnością z wielupowodów. Największą zaletą jest możliwość interakcji.

Dzisiejszy rynek oferuje szereg gier przeznaczonych wszystkim preferencjom, w związku z czym wszyscy znajdą coś stosownego. Warto przy tym pamiętać o ruchu, dlatego sugeruje się dawkować czas spędzony przed komputerem.