Cięcie i grawerowanie laserem

Laser towarzyszy nam już od pięćdziesięciu lat. Na palcach jednej ręki można policzyć wynalazki, które posiadają tak niesamowicie szerokie spektrum zastosowania. laser znajduje zastosowanie w przemyśle precyzyjnym, napędach komputerowych, badaniach pomiarowych, astronomii, leczeniu, urządzeniach namierzających w militariach, telekomunikacji w światłowodach, w filmach i poligrafii. W tym poradniku największą uwagę zwrócimy właśnie na poligrafię. Wyjaśnię, do czego używa się grawerowanie laserem i czym są na przykład plotery laserowe.

Laser w służbie piękna
Autor: DER-MED
Źródło: DER-MED

Laser znakomicie nadaje się do wypalania precyzyjnych linii. Jest w stanie kroić szerokie spektrum powierzchni, od drzewa, przez plastik, aż po metal nawet. Znakowarka laserowa w zakładach grawerskich świetnie wygraweruje na przykład szyldy, puchary, wszelkiego rodzaju emblematy, słowa i cyfry metalowe. Z sukcesem się wykażą przy wycinaniu monet, plakietek i wszelkiego gatunku oznaczeń na jakiejkolwiek powierzchni.

Intrygują Cię opracowane tu treści? Jeżeli tak, to rewelacyjnie – dajemy również dla Ciebie darmowe wejście (http://www.poltrading.com.pl/) do nowej witryny.

Umiejętne grawerowanie laserem spełni nawet najbardziej wymagające zlecenie poligraficzne, jakie wymyślimy. I dostaniemy gwarancję, że wypalone linie będą idealnie proste.

Spośród grawerniczych laserów najchętniej stosowane są dwa. Laser CO2 jest prawdopodobnie najbardziej precyzyjny, charakteryzując się rzędem dokładności w rejonie 0,001 milimetra. Interesującą sprawą jest, że używa się go również w poprawie wyglądu twarzy. Z jego pomocą można zlikwidować pewne rodzaje zmarszczek, a i również poprawić źle wyglądające blizny po przewlekłym trądziku.

Poziomica laserowa PROFILINE marki SOLA
Autor: Sola
Źródło: Sola

Chętnie stosowanym urządzeniem w poligrafii jest ploter laserowy. Wyśmienicie nadają się one do mniej wymagających zadań, a łatwość i banalność obsługi czyni go obecnym w dużej liczbie przedsiębiorstw. poradniku (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/kalkulator-wynagrodzen)

Źródło: Lasertechnik