Chip tuning – metoda na wzrost siły silnika auta

Bieżąca motoryzacja zaznacza się dużą postępowością. Niektórzy jej fani szukają i wymagają czegoś więcej od predyspozycji, które ich samochody posiadają. Chcąc, by ich samochód wyróżniał się wśród innych swoją niepowtarzalnością. Tym wyjątkiem, który musi odróżniać pojazd jest siła silnika.

silnik
Autor: James Case
Źródło: http://www.flickr.com
Trafnym i idealnym rozstrzygnięciem został chip tuning, który zwiększa potęgę silnika auta. Owe spotęgowanie ewidentnie da pełno satysfakcji z prowadzenie i pozwoli odkryć hamownia wrocław cena w nowym świetle. Skutkuje to większym przyśpieszeniem samochodu potrzebnym przy wyprzedzaniu.

Więcej informacji: proracing.co

Należy jednak dłużej wniknąć w hasło chip tuning, by zdać sobie sprawę czego dogłębnie obejmuje. Terminem tym określa się modyfikację oprogramowania znajdującego się w centralce sterującej, które monitoruje silnik. Sterownik jest zaprogramowany tak,by wytrzymałość silnika była jak najlepsza. W komputerach tych modyfikowana jest zawartość zewnętrznej pamięci programu będącej w układzie scalonym. W usprawnieniu pojazdu bierze się pod rozwagę parametry pracy silnika – więcej na stronie www.

silnik
Autor: Jorge de la Llama
Źródło: http://www.flickr.com
Zmiany te dopuszczalne są do zastosowania w większości samochodów z silnikami diesla i benzynowymi. Komputer posiada wiedzę o tym jak sterować paliwem i zapłonem w dowolnych okolicznościach. Dodatkową korzyścią modyfikacji o nazwie chip tuning jest to, że nie zwiększa się wykorzystanie paliwa oraz nie ma wpływu na trwałość silnika.

Chip tuning korzysta z rezerwy koni mechanicznych, które producent sobie założył. Przez to godzimy się na to, że samochód ma stanowczo niższą akceptację na błędy kierowcy. Bezpieczne przyrosty dla silników wolnossących to około 5% oryginalnej siły, dla silników doładowanych 20%, a nawet 50% nominalnej mocy.

Taki zabieg daje wielu użytkownikom samochodów dużo radości, a jedną z jego atutów jest także poczucie bezpiecznego i szybszego wyprzedzania, które przydaje się na ulicach.

Zaciekawił Cię publikowany artykuł? Jeśli tak, to zdobądź dodatkowe dane na to zagadnienie oraz zobacz praktyczne wskazówki (https://firetms.com/pl/blog/faq/jak-dodac-logo-firmy-jakiej-ma-byc-wielkosci/), a z pewnością również przykują Twoje zainteresowanie.

Reasumując chip tuning to prosty zabieg, który jest efektywny na tyle, że potrafi w pełni przekształcić wzrost mocy auta oraz zagwarantować dużo większa siłę silnika i zminimalizować wyniki spalania.