Chętni do działania pracownicy – tajemnica sukcesu firmy

Prowadząc własną firmę każdy z przedsiębiorców boryka się z kłopotem motywacji pracowników do pracy. Jest to istotna sprawa, bo zmotywowani do pracy pracownicy to lepsza praca a tym samym wyższe zarobki firmy. Sposób zachęcania do pracy pracowników zależy od kilku czynników zależnych tak samo od pracodawcy jak również pracowników.

Program motywacyjny
Autor: Karolina van Schrojenstein Lantman – Orlinska
Źródło: http://www.flickr.com
Tworząc program motywacyjny musimy najpierw zaznajomić się z potrzebami naszych pracowników. Spełnieni pracownicy w przedsiębiorstwie będą z pewnością lepiej pracować oraz z chęcią przychodzić do pracy. Z pomocą przyjdą bezosobowe ankiety przykładowo na temat warunków pracy w firmie i wynagrodzenia. Trzeba też dowiedzieć się co najlepiej motywuje naszych pracowników do pracy. Czy są to dodatkowe premie, urlop czy może przyjazna atmosfera w miejscu pracy. Każdy element programu musi być zgodny z obowiązującymi w miejscu pracy regulaminami i musi być utworzony na potrzeby danej firmy.

Kiedy będziesz potrzebować innych tego typu informacji na temat podnoszony w opisywanym wpisie, to wejdź tu programy b2b – niewątpliwie te artykuły również Cię zaciekawią!

Cóż z tego, że obiecamy pracownikom premie za dobrą pracę jeżeli nie będziemy mieli funduszy na nie.

Każdy z nas chce być nagradzany za prawidłowo wykonaną pracę. Dlatego więc dobrze jest nagradzać podwładnych za to, że pracowali dla dobra firmy i wykonali swoje zadania. Program motywacyjny powinien brać pod uwagę tego typu nagrody a także szansę awansu pracowników jeżeli przez długi okres czasu wzorowo pracują. Praca, w której jest możliwość awansowania z pewnością będzie bardziej interesująca dla przyszłych pracowników, niż taka, w której przez wiele lat będziemy na jednym stanowisku. Program motywacyjny – sprawdź program motywacyjny- zapraszam tutaj… – powinien uwzględniać też szkolenia dla pracowników i konferencje podsumowujące działania firmy.

Szkolenie motywacyjne
Autor: Ted Eytan
Źródło: http://www.flickr.com
Wykwalifikowani pracownicy, nagrodzeni publicznie za swoją dobrze wykonaną pracę to doskonały sposób na zwiększenie efektywności pracy firmy. Istotnym krokiem po ułożeniu programu motywacyjnego jest zaprezentowanie go pracownikom, zarysowanie misji firmy oraz wartości, którymi powinni kierować się pracownicy.

Istotne jest również wyznaczanie małych celów podwładnym, żeby krok po kroku można było dotrzeć do określonych przez pracodawcę większych celów. Kluczem do powodzenia firmy są wykwalifikowani, chętni do pracy i zadowoleni członkowie firmy. Dobrze jest więc zatroszczyć się o ich potrzeby i prawidłowo nagradzać za poprawnie wykonaną pracę. Przyniesie to z pewnością efekty w niedługim czasie.