Chcesz ufarbować włosy? Wybierz odpowiednią farbę

Malowanie włosów i zmienianie ich koloru to domena pań, jednakże w obecnych czasach także wiele mężczyzn decyduje się na ten zabieg w salonie fryzjerskim albo we własnym domu. Bez względu na to czy jesteś kobietą, czy mężczyzną, warto być uświadomionym, w jaki sposób dobrać farbę, aby włosy uzyskały upragniony kolor.

Modelka w bieliźnie
Autor: Lies Thru a Lens 
Źródło: http://www.flickr.com

Nade wszystko powinieneś wybrać kolor, na który zamierzasz zafarbować swoje włosy, nie zapominając, że zwykle odcień jest o jeden albo dwa tony ciemniejszy niż na opakowaniu. Dodatkowo istotne jest to czy twoje włosy są naturalne, czy już były wcześniej koloryzowane. Jedynie w pierwszym wypadku wynik może być przewidywalny, ponieważ włosy malowane reagują inaczej. Po drugie, trzeba zdecydować na typ koloryzacji – wybrać farbę czy piankę? Pianki do włosów są prostsze do samodzielnego stosowania. Dzięki wygodzie ich nakładania nawet malowanie włosów na wakacjach będzie możliwe.

Jeśli po zapoznaniu się z tym tekstem myślisz, że warto byłoby głębiej poznać to zagadnienie, to jeszcze zerknij tutaj pokrycia dachowe przezroczyste.

Zaś zwyczajne farby jak w ofercie wymagają większej precyzji, jednakże zawsze możemy poprosić o pomoc mamę czy koleżankę.

Warta sprawdzenia jest farba luo color, w której amoniak jest zastąpiony substancją zasadową nie osłabiającą włosów. Luo color zapewnia głęboki, a tym samym błyszczący kolor z efektem trój wymiaru.

Interesuje Cię mieszczący się w tym serwisie artykuł? Kliknij więc poza tym tutaj i zobacz więcej nowości (boskabijoux.pl/kategoria-produktu/produkty/produkty-na-prezent/witraze/) na omawiany problem!

Do tego fantastycznie poprawia kondycję włosów i sprawia, że są wygładzone. Starannie pokrywa siwe włosy i można ją nabyć w większości sklepów kosmetycznych. Co oprócz tego należy wiedzieć, decydując się na odpowiednią farbę?

Jeżeli masz czarne włosy i zamierzasz to zmienić, na początek konieczna jest dekoloryzacja, inaczej nowy kolor będzie w zasadzie niewidoczny, a co najwyżej doda refleksów. Co więcej cienkie włosy są dużo bardziej wrażliwe na działanie farby, zatem nie należy wkładać plastikowego czepka dla poprawienia efektu, a można nawet potrzymać farbę pięć minut krócej.

Jeżeli masz problem z właściwym dobraniem farby lub pianki do włosów, lepiej idź do sprawdzonego fryzjera, który ma praktykę w tym temacie i wyczaruje na twojej głowie wymarzoną fryzurę z wymaganym kolorem lub przeczytaj porady na . W innym wypadku może się okazać, że nie takie były twoje zamiary, jednakże na szczęście farba także stopniowo się zmywa, natomiast włosy odrastają, toteż będzie czas na kolejne próby. Wykorzystując nasze sugestie z pewnością wszytko pójdzie dobrze.