Chcesz kupić używane auto? Sprawdź, jak podjąć dobre decyzje

Posiadanie samochodu bardzo poprawia komfort życia. Nie jesteśmy uzależnieni od komunikacji miejskiej, roweru, własnych nóg lub pomocy rodziny, jaka nie za każdym razem ma dla nas czas. W końcu możemy pojechać gdzie i kiedy chcemy, nie przejmując się, że autobus nie dojeżdża do celu, tylko następny raz będziemy zmuszeni jeszcze parę min. poszukiwać właściwej ulicy bądź że nie wypada jechać rowerem na ważne spotkanie. Nie każdego jednak stać na nowy samochód, zatem ogląda auta używane.

auto na sprzedaż
Autor: Manoj Prasad
Źródło: http://www.flickr.com
Można pośród nich znaleźć rzeczywiście świetne modele, trzeba wyłącznie orientować, na co zwrócić uwagę.

Na początek trzeba zadać sobie pytanie – czego chcę? Jedni bowiem nastawieni są jedynie na czterodrzwiowe diesle, inni natomiast nie wzgardziliby samochodem 2-drzwiowym, który chociaż nie jest tak komfortowy, to znacznie tańszy i jako pierwsze auto może się fantastycznie spisać. Istotne pytanie dotyczy również skrzyni biegów. Wiele kobiet oddałoby wszystko, aby nie musieć walczyć z ręczną skrzynią biegów, a kupić sobie automat. Z przeciwnej strony mężczyźni nie wyobrażają sobie jazdy bez wrzucania na czwórkę lub piątkę, ponieważ zmiana biegów sprawia im olbrzymią przyjemność. Jeżeli będziemy dzielić samochód z partnerem lub (zobacz http://toensmeier.pl/) partnerką, musimy porozumieć się w tej kwestii, aby nikt nie był stratny. Więcej na .

Gdy odpowiemy sobie na powyższe pytania, należy sprawdzić stan techniczny podobającego nam się pojazdu. Warto jest pójść ze znajomym mechanikiem, jeżeli jednak nie mamy takiej ewentualności, musimy samodzielnie skontrolować kilka elementów, np. przebieg, stan samochodu pod maską pożyczka (zobacz www.smartvest.pl) uszkodzenia lakieru. Musimy też uruchomić auto i posłuchać jak pracuje silnik – spod maski nie mogą dochodzić żadne niepokojące szmery. Nie można podchodzić do tego emocjonalnie, ale krok po kroku wszystkiemu starannie się przyjrzeć, także dokumentom pojazdu. Dobrze też zapytać obecnego właściciela o podchodzenie auta, terminowość wykonywanych przeglądów lub liczbę poprzednich użytkowników pojazdu.

W decyzji może pomóc strona o motoryzacji. Na takich portalach internetowych znajdziemy sporo wartościowych wskazówek, np. które samochody mało spalają lub jakie udogodnienia znajdziemy w poszczególnych typach pojazdów. Dobrze jest wejść na choć parę wskazanych witryn, a z pewnością wzbogacimy naszą wiedzę o ważne szczegóły i zakup używanego samochodu już nie będzie dla nas problemem. Zobacz też .