Jakim sposobem naliczane są odsetki za zwłokę oraz kiedy pożądane byłoby wybrać podatek liniowy?

Jeżeli w dobrym terminie nie płacimy zobowiązań podatkowych, wtenczas naturalnie powinniśmy liczyć się z odsetkami za zwłokę. Tak więc oprócz zaległości podatkowych, podatnik musi także rozliczyć się z odsetek. A w jaki sposób liczone są odsetki za zwłokę?

Continue reading “Jakim sposobem naliczane są odsetki za zwłokę oraz kiedy pożądane byłoby wybrać podatek liniowy?” »

Zakładanie małej firmy: co robić dokładnie?

Decyzja o zakładaniu przedsiębiorstwa jest decyzją znaczącą, a więc należy ją jak najdokładniej przeanalizować. Najważniejsze będzie to, by mieć przeświadczenie, że decyzja ta była decyzją słuszną. Warto wiedzieć, że w tej chwili coraz więcej osób decyduje się na to, by posiadać swoją działalność, skutkiem czego wzrastają wymagania odnośnie jakości usług. Na własny interes należy mieć w takim razie nieszablonowy zamysł, który szansa będzie bez kłopotu zrealizować. Trzeba także orientować się w kwestiach związanych z księgowością, gdyż to, że zatrudnia się specjalistów od ekonomii nie powinno zwalniać potencjalnego pracodawcy od odpowiedzialności.

Continue reading “Zakładanie małej firmy: co robić dokładnie?” »

Jako przedsiębiorca musisz dowiedzieć się o niektórych kwestiach, zasięgnij wartościowych informacji

Prowadzenie swojego biznesu jest sporą odpowiedzialnością, przedsiębiorca musi dopełnić wielu formalności, przestrzegać terminów i postępować wedle ustalonych zasad i przepisów. Na początku działalności może wydawać się to trudne oraz skomplikowane, ponieważ rzeczonych przepisów istnieje ogrom. Niemniej warto je poznać i dostosować do nich model działania, aby być pewnym, że ominie się wszystkie niedogodności i trudności.

Continue reading “Jako przedsiębiorca musisz dowiedzieć się o niektórych kwestiach, zasięgnij wartościowych informacji” »

Najbardziej istotne wiadomości o zakładaniu firmy

Osoba, która dąży do tego tego by prowadzić swoją DG, ma obowiązek ją zarejestrować. Na pewno będzie to decyzja stresująca, nie dziwi więc, że sporo młodych początkowo czerpie z danych wyszukanych w sieci. Niestety błędne wiadomości zamieszczane na różnych witrynach doprowadzają do wielu nieprzyjemnych sytuacji.
Continue reading “Najbardziej istotne wiadomości o zakładaniu firmy” »