Badania geotechniczne – kiedy są konieczne i dlaczego wypada je wykonać?

Badania geotechniczne to odmiana badań gruntu, jakie robi się przed zbudowaniem którejś nieruchomości, przykładowo przed pobudowaniem domu jednorodzinnego. Ich stworzenie jest tak w istocie niezbędne, ponieważ zezwala na uniknięcie wielu sporych problemów, które mogą pojawić się już w trakcie użytkowania domu, takich jak na przykład pękające ściany lub zapadające się fundamenty.

Continue reading “Badania geotechniczne – kiedy są konieczne i dlaczego wypada je wykonać?” »

Stawiając na remont mieszkania potrzeba pamiętać o wielu formalnościach związanych z zezwoleniami.

Wielu ludzi na obecną chwilę indywidualnie wykonuje różne roboty remontowe we własnym mieszkaniu. Dzięki temu zaoszczędza pieniądze, które trzeba byłoby wydać na załogę remontową i nabywa jedynie wymagane towary. Są jednakże takie prace, jakie nie każdy potrafi samemu wykonać i wtedy specjaliści są konieczni. Do tego dochodzą też kwestie urzędowe powiązane z przyzwoleniami, które trzeba pozyskać, by móc rozpocząć remont czy budowę.

Continue reading “Stawiając na remont mieszkania potrzeba pamiętać o wielu formalnościach związanych z zezwoleniami.” »

Jeśli marzysz o ślicznym domu jednorodzinnym to już dzisiaj rozpocznij współpracę z architektem, który ma własne biuro na Warszawskim Mokotowie

Jeżeli wiele lat temu nabyliście śliczną, widokową parcelę w okolicy to najwyższy czas, by pomyśleć o budowie domu. Nie ulega wątpliwości, że jest to kwestia kłopotliwa, ponieważ trzeba będzie podjąć sporo obowiązujących decyzji na temat towarów budowlanych, rozlicznych przyłączy oraz surowców wykończeniowych.

Continue reading “Jeśli marzysz o ślicznym domu jednorodzinnym to już dzisiaj rozpocznij współpracę z architektem, który ma własne biuro na Warszawskim Mokotowie” »

W jaki sposób dobrze wzmocnić materiały wykorzystywane przy budowie?

Budowanie jest dość niełatwym zadaniem dla inwestorów. W wielu przypadkach dochodzi do błędów już na pierwszym etapie. Opóźnienia nie są dobrze widziane. Co więc zrobić, żeby ich uniknąć? Dlaczego co chwila dochodzi do komplikacji z ziemią, na której ma stać budynek? Specjalistyczne badania nie zawsze są nam w stanie powiedzieć, jak zmieni się ziemia podczas budowy.

Continue reading “W jaki sposób dobrze wzmocnić materiały wykorzystywane przy budowie?” »