Budowa domu czyli krok w przyszłość

Prawie każdy z nas planował lub planuje zakup własnego mieszkania bądź budowę domu. Aktualna sytuacja na rynku może być właściwym momentem na ważne decyzje. Jeszcze na początku 2008 roku mieliśmy do czynienia z rekordową podażą mieszkań oraz niewielkim popytem. Faktem jest, że łatwiej było o kredyt, ale może właśnie teraz znajdujemy się w sytuacji, kiedy ceny mieszkań są niskie i za parę chwil może się to zmienić. Może warto starać się o kredyt mieszkaniowy lub na zakup domu. Oferty paru banków (głównie oddziały zagranicznych banków) wydają się być jednak korzystne.

Budowa domu to duże wyzwanie, dlatego musimy wszystko dokładnie zorganizować. Wzory pism budowlanych pomogą przejście przez ten proces. Wcześniej dokonać musimy wstępnej kalkulacji kosztów jakie zabierze nam inwestycja. Zazwyczaj robi się to już przy projekcie domu. Następnie pojawiają się inne problemy na przykład związane z wyborem właściwych materiałów budowlanych, właściwym umeblowaniem czy zaprojektowaniem ogrodu. Pomocne będą tutaj porady specjalistów czy znajomych, jednak poszukiwanie własnego stylu wydaje się być najlepsze. Pomocny w tym może okazać się portal internetowy Projektoskop. Znajdziemy tu niezbędne informacje, które mogą okazać się potrzebne na wszystkich etapach inwestycji, jaką jest budowa domu (do serwisu świetna strona).

W serwisie zamieszczono dziesięć gotowych projektów najmodniejszych domów. Może to stanowić dla nas inspirację przy własnej wizji. Każdy projekt posiada najważniejsze informacje tj. powierzchnię, ilość pomieszczeń czy sposób wykończenia. Jednak nie zawsze to co zaproponuje nam specjalista może nam się spodobać, a wtedy warto poszukać dokładnie tego czego chcemy.
Serwis Projektoskop to głównie zaawansowana wyszukiwarka, w której można odnaleźć ciekawe projekty domów.

Są tutaj najnowsze projekty domów sporządzone przez profesjonalne biura architektoniczne.
Baza zawiera między innymi
domy parterowe,

projekty małych domów jednorodzinnych
czy też
nowoczesne projekty domów.
Każdy, szukający koncepcji na swój upragniony projekt domu, wynajdzie coś dla siebie.

Bezpieczny dach nad głową to ważniejsza inwestycja przy budowie domu. Portal oferuje nam szeroką paletę pokryć dachowych. Konstrukcje mogą być metalowe, żelbetowe lub drewniane. Musimy zadbać o dobre wykonanie – szczelność dachu to dla nas priorytet. Równie ważne są rynny oraz właściwy system odwadniania. Przeglądając oferty należy zwrócić uwagę czy posiadają one właściwe certyfikaty oraz spełniają odpowiednie normy. Tak samo jest przy wyborze okien. Należy pamiętać, że powinny one współgrać z elewacją budynku, zarówno ze względu na kształt jak i kolorystykę.

Instalacje to kolejny etap budowy naszego wymarzonego domu. Na portalu podzielono je na dwie kategorie: grzewcze i wentylacyjne. Rodzaj grzejnika a musi być dopasowany do rodzaju instalacji jaką posiadamy. Bliźniaczo sprawa się ma z wentylatorami. Zdrowy tryb życia zależy od warunków w jakich mieszkamy. Zamiast produktu ładnie wyglądającego wybierzmy ten bardziej praktyczny. Odpowiednia wentylacja i ogrzewanie zapewnią nam odpowiedni komfort mieszkania.

Mamy już wybudowany dom i zamontowane instalacje – teraz czas na projekt wnętrza. Niełatwo jest wybrać styl, który będzie odpowiadał nam i pozostanie modny na długi czas, jednak pamiętajmy, że wnętrze domu ma przede wszystkim podobać się nam. Nowa kuchnia powinna być dopasowana do potrzeb osób, które będą w niej robić posiłki. Ze względu na różnorodność ofert, meble kuchenne powinny być tak zaprojektowane aby można je było uzupełnić o różne sprzęty AGD. Resztę pomieszczeń również urządźmy według swojej wizji, niech nic nie blokuje naszej wyobraźni – pamiętajmy tylko o wydatkach, które wcześniej sobie zaplanowaliśmy.