Boom warsztatów w Polsce – czyli rozwój zdolności fundamentem sukcesu dla firmy

Obecnie odszukanie prawdziwie wykwalifikowanego pracownika sprawia pracodawcom nie małe problemy. Wydawać by się mogło, że duża konkurencja na rynku pracowniczym umożliwi błyskawiczne zamknięcie procesu rekrutacyjnego i skupienie się na realizowaniu celów biznesowych.

Rzeczywistość jest inna – większość naborów jest najzwyczajniej nietrafiona. W efekcie w Polsce coraz wyraźniej działają firmy oferujące dostęp do szerokiego wachlarza szkoleń personalnych. Wśród najintensywniej się rozwijających są szkolenia miękkie. Tego typu szkolenia orientują się w dużym stopniu na zdolności człowieka do sprawnego zarządzania podległym zespołem pracowników. Szkolenia miękkie to sfera skierowana głównie dla team leaderów, jednak pracownicy podstawowi również mogą na nich zyskać. W ciągu ostatnich lat firmy coraz częściej wysyłają swoich pracowników na szkolenia w celu rozwoju ich zdolności – jest to o wiele bardziej opłacalne niż ustawiczne zmiany w personelu.
Szkolenia dla pracowników to tylko wierzchołek góry lodowej.

Przydatny wpis? Jeśli tak myślisz, przeczytaj inne tego rodzaju materiały na analizowany temat – bez grymaszenia kliknij tutaj, więcej zobaczysz w linku (https://www.rebrand.com.pl/projekty/).

Inną sferą szkoleniową, na której możliwości zapotrzebowanie nieustannie rośnie są szkolenia (http://www.trenerzy.pl/) dla trenerów. W dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości rynkowej co rusz pojawiają się nowe techniki, które służą jeszcze bardziej efektywnemu zarządzaniu – w efekcie szkolenia dla trenerów są zwyczajnie niezbędne aby coachowie mogli sprawnie wykonywać swoją pracę.

szkolenia dla trenerów
Autor: Goedeker’s
Źródło: http://www.flickr.com
Szukając odpowiedniego szkolenia zarządzanie będzie przeważnie stanowić punkt wyjścia do pozostałych rodzajów. Na rynku bez większych problemów zarówno przedsiębiorcy jak i pojedyncze osoby znajdą szeroki wachlarz opcji – szkolenia zarządzanie, szkolenia z komunikacji, lub personalny mentoring to jedynie niektóre z dostępnych opcji.

Inwestowanie w pracowników za pośrednictwem szkoleń jest sprawniejszym sposobem osiągania wyznaczanych celów biznesowych niż prowadzenie co rusz nowych procesów rekrutacyjnych. Ponadto jeżeli pracownik poczuje, że umożliwia mu się rozwój swoich możliwości oraz potencjału, to z pewnością odwdzięczy się wydajniejszą pracą.