Boom na rękodzielnictwo – jak rozpocząć?

Współcześnie młodzi ludzie w Polsce poszukują dla siebie różnego rodzaju alternatyw na przyszłość. Wiele osób po studiach nie chce pracować w czyjejś firmie, chcą od razu zacząć działać na własny rachunek. W związku z tym faktem poszukują dziedzin, w których dałoby się specjalizować i w ten sposób zarobić na życie. Idei z roku na rok jest coraz więcej, jako że chodzi głównie o to, aby trafić w obecne wymagania konsumentów.

Rękodzieła tradycyjne
Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
W obecnych czasach obserwuje się bardzo dużą popularność tak zwanego trendu ,,slow life’’, a co się z tym wiąże – niezwykle modne stało się rękodzieło. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę ,,rekodzielo’’, a otrzymamy kilkadziesiąt przekierowań do stron internetowych sklepów posiadających w swoim asortymencie rozmaite przedmioty wykonane ręcznie. Są to zazwyczaj przedmioty użytku codziennego, ręcznie ozdabiane w artystyczny sposób. W wyniku panującej mody na tego typu artykuły, wiele młodych, uzdolnionych ludzi chce podjąć próbę w tej branży – .

Sposobów na zarabianie na rękodziele jest kilka. Chcąc zareklamować takie własnoręcznie zrobione przedmioty możemy wziąć udział w różnego typu targach, nastawionych na intensywne promowanie tego rodzaju artykułów. Najbardziej znane jest jednak wystawianie swoich małych dzieł na różnego rodzaju aukcjach w Internecie. Zaleta tej metody jest taka, iż, iż jest ona szybka i dociera do stosunkowo dużego grona odbiorców. Wada natomiast jest taka, iż jakiś ułamek naszego zarobku musimy oddać portalowi który pośredniczy w transakcji – ile w tym roku wynoszą składki zus pracodawcy.

Z tego powodu niektórzy decydują się na odważny krok i zwyczajnie rejestrują własną firmę i sklep. Tu jednakże też natrafimy na pewne uniedogodnienia , głównie dotyczące biurokracji i zusu. Po założeniu działalności gospodarczej będzie czekało nad odliczanie składek zus. Oznacza to, iż w pierwszych miesiącach działalności, kiedy jeszcze nikt nie będzie rozpoznawał naszej marki, możemy musieć dopłacać do swojego interesu. Takie są uroki pracy na własne konto, w korporacjach składki zus pracodawcy płacą, a my nie musimy się nimi przejmować.

pieniądze
Autor: Philip Taylor
Źródło: http://www.flickr.com
Biorąc pod uwagę wymienione powyżej sprawy, należy mieć świadomość, że rękodzieło, jeżeli uda nam się osiągnąć odpowiedni poziom i staniemy się rozpoznawalną marką, może rzeczywiście okazać się idealnym pomysłem na zarabianie pieniędzy dla młodych ludzi.

Istotnie pasjonuje Cię omawiana kwestia? Jeśli tak, to oprócz tego zobacz treść (http://apogit.pl/), którą znajdziesz na podobnym portalu!

Teraz jest na to szczególnie dobry czas, jako, że ludzie wolą rzadkie przedmioty od tych produkowanych masowo i sprzedawanych w hipermarketach – MEDIA IT sp.

Aby znaleźć podobne informacje na opisywane zagadnienie spójrz na link (http://www.naklejki-wroclaw.pl/produkty/naklejki-magnetyczne-na-samochody), a przeczytasz w tamtym miejscu niesamowicie ciekawe dane, które zapadną Ci w pamięć.

z .o.o.