Skąd pozyskać środki finansowe na otworzenie dużej firmy?

Każdy z nas dobrze wie, że otworzenie osobistej aktywności gospodarczej jest niezmiernie dobrym projektem na generowanie przez nas profitu pieniężnego. Okazuje się, że coraz to ogromniejszy procent naszego społeczeństwa decyduje się na zarobkowanie w ten sposób, co rzecz jasna jest zjawiskiem pozytywnym.

Continue reading “Skąd pozyskać środki finansowe na otworzenie dużej firmy?” »

Własny biznes na wyciągnięcie ręki

Na prowadzenie własnego biznesu decyduje się coraz więcej tym sprzyja fakt, ze Polska zaczyna wychodzić z kryzysu i widać już pierwsze oznaki ożywienia gospodarczego. Młodzi absolwenci wyższych uczelni mają też możliwość skorzystania z wartościowych grantów finansowych. Na uczeniach działają biura karier oraz inkubatory przedsiębiorczości, które chętnie wspierają ciekawe inicjatywy biznesowe.

Continue reading “Własny biznes na wyciągnięcie ręki” »

Inwestycje i fundusze kapitału zalążkowego, czyli co powinno się wiedzieć wtedy gdy zakładasz start-up

Co to w zasadzie jest start up? Takiego typu mianem nazywa się nowo powstałe przedsiębiorstwa technologiczne – głównie aplikacje mobilne, witryny, serwisy i portale internetowe. Nie jest to jednakże warunek, ponieważ też inne firmy z innych branży mają możliwość być nazywane w ten sposób. Generalizując można stwierdzić, że start upy to istniejące już na rynku przedsiębiorstwa, ale należy również wiedzieć, że nie wszystkie dopiero co utworzone przedsiębiorstwa można tak określać.

Continue reading “Inwestycje i fundusze kapitału zalążkowego, czyli co powinno się wiedzieć wtedy gdy zakładasz start-up” »

Brak prawidłowego planu działania jako łatwa droga do porażki biznesowej.

Brak strategii działania to prosta droga do porażki biznesowej. W jaki sposób więc prawidłowo przygotować się do prowadzenia swojej działalności? Co zrobić aby prawidłowo działało biuro i firma?
Główną i podstawową rzeczą, jeżeli chce się prowadzić swoją działalność, jest sporządzenie biznesplanu. To nic innego jak pisemne sprecyzowanie pragnień przyszłego przedsiębiorcy, zaprojektowanie biznesu krok po kroku.

Continue reading “Brak prawidłowego planu działania jako łatwa droga do porażki biznesowej.” »

Dlaczego należy zatrudnić rzetelną firmę księgową

Założenie własnej działalności wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Zazwyczaj własny biznes rozpoczynają osoby, które mają dużo samozaparcia i są zdecydowane, by osiągnąć sukces. Przede wszystkim ma znaczenie znajomość realiów oraz branży, w której mamy zamiar działać. Dlatego zanim rozpoczniemy własny biznes należy przeprowadzić gruntowną analizę konkurencji. Nie jest to zadanie łatwe i raczej czasochłonne, jednakoż na pewno się opłaci. Wiele początkujących przedsiębiorców lekceważy ten etap bądź przeprowadza jedynie pobieżne badania. Jak wiadomo od tego właśnie etapu zależy bardzo wiele.

Continue reading “Dlaczego należy zatrudnić rzetelną firmę księgową” »