Biura księgowe

Zatrudnienie się w takim punkcie, jak biuro rachunkowe, może stać się idealnych wyborem karierowym, który zaprocentuje mocno w przyszłości. Nie ma jednak tak prosto – żeby pracować w biurze rachunkowym trzeba spełnić trudne wymagania. Fach księgowego jest w Polsce ograniczany przez prawo państwowe. Identycznie jest w sytuacji innych zawodów, takich jak np. bycie adwokatem bądź geodetą.

Continue reading “Biura księgowe” »

W jaki sposób sobie poradzić sobie w gąszczu przepisów Przeczytaj więcej

Istnieje powiedzenie, że są dwie pewne rzeczy na świecie: podatki jak też sen wieczny. O ile na to drugiem mamy nieznaczny wpływ (kończy się on na zachowywaniu ostrożności) o tyle na zgodne z rozporządzeniami uregulowanie obowiązków fiskalnych jak najbardziej mamy wpływ. Jednak wiadomo, iż przepisy prawa podatkowego to jedne z w największym stopniu zawiłych zagadnień prawnych.

Continue reading “W jaki sposób sobie poradzić sobie w gąszczu przepisów Przeczytaj więcej” »

Ważne informacje dotyczące prawidłowej archiwizacji dokumentacji księgowej

Prowadzenie firmy wiąże się z wieloma istotnymi zadaniami. Posiadając firmę, nawet niewielką, bez wątpliwości mamy wiele rozmaitych dokumentów księgowych. Pożądane byłoby dowiedzieć się więc, jak należy porządnie przechowywać tą dokumentację.

Continue reading “Ważne informacje dotyczące prawidłowej archiwizacji dokumentacji księgowej” »

Własny biznes na wyciągnięcie ręki

Na prowadzenie własnego biznesu decyduje się coraz więcej tym sprzyja fakt, ze Polska zaczyna wychodzić z kryzysu i widać już pierwsze oznaki ożywienia gospodarczego. Młodzi absolwenci wyższych uczelni mają też możliwość skorzystania z wartościowych grantów finansowych. Na uczeniach działają biura karier oraz inkubatory przedsiębiorczości, które chętnie wspierają ciekawe inicjatywy biznesowe.

Continue reading “Własny biznes na wyciągnięcie ręki” »

Jak się zabrać za rozliczenia księgowe w firmie, plusy rachunkowych biur i zatrudniania księgowego na etacie.

Każda, malutka nawet firma musi regularnie płacić należne podatki, rozliczać się z Zusem, a jeśli ma pracowników, to również prowadzić ich kompletną ewidencję. Wbrew pozorom policzenie wszystkiego w przypadku najmniejszych firm nie jest jakieś bardzo skomplikowane i trudne, szczególnie jeżeli jest prowadzony standardowy obrót. Wielu biznesmenów doskonale sobie z tym radzi, wprawdzie będą oni musieli zdobyć trochę wiedzy z księgowości, lecz podczas prowadzenia firmy ta akurat też się przydaje.

Continue reading “Jak się zabrać za rozliczenia księgowe w firmie, plusy rachunkowych biur i zatrudniania księgowego na etacie.” »