Metody złożenia deklaracji rocznej. Tradycyjne czy elektronicznie?

Po urlopie zwykle sporo osób jest zajętych wrześniową gorączką, rozpoczęciem nowego roku, zebraniami rodziców i zakupami szkolnymi. Kiedy minie jakiś czas i plany lekcji i plany zajęć dodatkowych są już ogarnięte, nagle nadchodzi listopad, a później Boże Narodzenie, Sylwester i kolejny rok. A potem przychodzi czas na rozliczenie się ze skarbówką ze swoich zarobków za miniony rok.

Continue reading “Metody złożenia deklaracji rocznej. Tradycyjne czy elektronicznie?” »

Innowacyjne aplikacje online dzięki jakim będzie okazja się rozliczyć z podatków.

Nowoczesne programy online dzięki jakim będzie okazja się rozliczyć z podatków to systemy unowocześnione, z których z pewnością opłaca się skorzystać. Dzięki temu albowiem można zaoszczędzić sporo czasu, ponieważ bez konieczności wyjścia z domu wypełni się rozliczenie podatkowe. Należy jedynie uprzednio zrobić sobie podpis elektroniczny i zarejestrować się w danym systemie.

Continue reading “Innowacyjne aplikacje online dzięki jakim będzie okazja się rozliczyć z podatków.” »

W jaki sposób sobie poradzić sobie w gąszczu przepisów Przeczytaj więcej

Istnieje powiedzenie, że są dwie pewne rzeczy na świecie: podatki jak też sen wieczny. O ile na to drugiem mamy nieznaczny wpływ (kończy się on na zachowywaniu ostrożności) o tyle na zgodne z rozporządzeniami uregulowanie obowiązków fiskalnych jak najbardziej mamy wpływ. Jednak wiadomo, iż przepisy prawa podatkowego to jedne z w największym stopniu zawiłych zagadnień prawnych.

Continue reading “W jaki sposób sobie poradzić sobie w gąszczu przepisów Przeczytaj więcej” »

Ważne informacje dotyczące prawidłowej archiwizacji dokumentacji księgowej

Prowadzenie firmy wiąże się z wieloma istotnymi zadaniami. Posiadając firmę, nawet niewielką, bez wątpliwości mamy wiele rozmaitych dokumentów księgowych. Pożądane byłoby dowiedzieć się więc, jak należy porządnie przechowywać tą dokumentację.

Continue reading “Ważne informacje dotyczące prawidłowej archiwizacji dokumentacji księgowej” »

Jak się zabrać za rozliczenia księgowe w firmie, plusy rachunkowych biur i zatrudniania księgowego na etacie.

Każda, malutka nawet firma musi regularnie płacić należne podatki, rozliczać się z Zusem, a jeśli ma pracowników, to również prowadzić ich kompletną ewidencję. Wbrew pozorom policzenie wszystkiego w przypadku najmniejszych firm nie jest jakieś bardzo skomplikowane i trudne, szczególnie jeżeli jest prowadzony standardowy obrót. Wielu biznesmenów doskonale sobie z tym radzi, wprawdzie będą oni musieli zdobyć trochę wiedzy z księgowości, lecz podczas prowadzenia firmy ta akurat też się przydaje.

Continue reading “Jak się zabrać za rozliczenia księgowe w firmie, plusy rachunkowych biur i zatrudniania księgowego na etacie.” »