Czy warto jest korzystać z usług firm outsourcingowych?

Wiele firm współcześnie postanawia zlecić usługi księgowe podwykonawcom zewnętrznym, zajmując się jednocześnie głównie swoją działalnością, nie wgłębiając się w kwestie administracyjne. Na rynku funkcjonuje wiele firm, których specjalnością jest outsourcing księgowości. Powinniśmy zatem przekonać się, jakie są zalety prowadzenia rachunkowości przez profesjonalne biura rachunkowe. Obsługa księgowa Warszawa wiąże się oczywiście z koniecznością regularnych opłat za realizowane usługi. Z tego powodu wiele firm, szczególnie małych, decyduje się na samodzielne prowadzenie rachunkowości.

Continue reading “Czy warto jest korzystać z usług firm outsourcingowych?” »

Audyt finansowy – co to jest?

Jeśli spostrzegłeś, że w twoim przedsiębiorstwie coś nieprawidłowego dzieje się z kondycją finansową, to nie czekaj i opłać fachowców, którzy zrobią wewnątrz profesjonalny audyt finansowy. Jest to dokładnie zweryfikowanie finansów firmy przez kadrę wykwalifikowanych audytorów. Będą poszukiwać oni wszelkich uchybień i nieprawidłowych operacji, które przeprowadzali twoi pracownicy.

Continue reading “Audyt finansowy – co to jest?” »

Metody złożenia deklaracji rocznej. Tradycyjne czy elektronicznie?

Po urlopie zwykle sporo osób jest zajętych wrześniową gorączką, rozpoczęciem nowego roku, zebraniami rodziców i zakupami szkolnymi. Kiedy minie jakiś czas i plany lekcji i plany zajęć dodatkowych są już ogarnięte, nagle nadchodzi listopad, a później Boże Narodzenie, Sylwester i kolejny rok. A potem przychodzi czas na rozliczenie się ze skarbówką ze swoich zarobków za miniony rok.

Continue reading “Metody złożenia deklaracji rocznej. Tradycyjne czy elektronicznie?” »