Biuro i spółka – co warto się dowiedzieć?

Wizytówką firmy jest nie tylko to w jaki sposób rozmawiają jej pracownicy z klientem, ale też to, w jakim miejscu odbywa się spotkanie. Jeżeli biuro jest zagracone to klient raczej nie będzie miał dobrego zdania o nas i o naszej firmie, a co się z tym wiąże nie będzie chciał z nami robić interesów. Dlatego jeżeli biuro i firma jeszcze nie posiada reprezentatywnego miejsca do spotkań z klientami, to najlepiej umówić się z klientem do którejś kawiarni lub restauracji, by na spokojnie przeprowadzić rozmowę.

siedziba firmy
Autor: Susanne Nilsson
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystkie firmy powinny pamiętać, że kontakt bezpośredni wymaga właściwej oprawy. Z tego powodu biuro musi być odpowiednio urządzone. Banki posiadają ten system dopracowany do perfekcji. Dobrze wziąć z nich przykład. Wiadomo, że nie musimy tworzyć pięciu stanowisk, przy których będą siedzieli nasi pracownicy, ale przynajmniej dwa miejsca, które ułatwią klientowi rozmowę z nami. Firma nie może zapominać o zasadzie „jak Cię widza tak Cię piszą”, właśnie dlatego firma powinna odpowiednio kreować swój wizerunek. Pomocne dla instytucji publicznych w tym źródle: wyposażenie miejsc publicznych naKażda firma powinna mieć schludne biuro

Biurowce to miejsca, w których siedziby mają różne firmy. Są tam przedsiębiorstwa, dbające o swój wizerunek i łatwo dotrzeć do ich biura, ale są również takie, że jeśli nie zapytamy portiera, to nigdy byśmy nie dotarli do biura firmy. Biuro i firma powinna pamiętać, że wszystko, co robi to jej PR. Nie jest istotne czy chodzi o wygląd samego biura, czy o to jak prezentuje się pracownik lub jaka jest usługa (nieco więcej: różnego typu urządzenia fiskalne). Dlatego należy dbać wszystkie szczegóły. Organizując miejsce pracy należy uposażyć je we wszystko, co może okazać się przydatne. Trzeba zrobić rozeznanie pod względem tego, czego pracownik potrzebuje.

Nie można zostawić wielu spraw własnemu biegowi. Podejście, że jakoś się ułoży nie doprowadzi naszej firmy na szczyt. Poza tym powinniśmy się zastanowić, czy na bank potrzebujemy wynajmować biuro w jakimś wieżowcu, czy może lepszy dla naszej firmy okaże się lokal mieszczący się w zupełnie innym miejscu. Zdarza się też, że możemy pracować w domu. Jednak również w domu trzeba zorganizować sobie właściwą przestrzeń do działania. Powinniśmy wydzielić sobie w takiej sytuacji pokój do pracy lub chociażby strefę, która zostanie oddzielona np. jakimś parawanem.