Big Data w bankowości – dowiedz się o tym problemie zasadniczych rzeczy

Żyjemy w czasach, gdzie nasze dane osobowe są niemal wszędzie. Nie zdajemy sobie sprawy jak multum podmiotów posiada kompletne dane na nasz temat. Nie jest to oczywiście dobra nowina, tymczasem nie możemy z tym nic zrobić. Powinniśmy tymczasem dowiedzieć się czegoś sporzej o tym zagadnieniu, tak by w jakikolwiek sposób umieć chronić własną prywatność, co dzisiaj jest niesłychanie karkołomne.

Wykresy liczbowe
Autor: KamiPhuc
Źródło: flickr.com
Rozpocznijmy od tego, iż pozyskiwanie danych przeszło już do porządku codziennego. Nikt z nas nie zdaje sobie sprawy jak częstokroć udostępnia osobom trzecim swoje dane. Wiadomym jest, że jest to bardzo złe dla nas, natomiast przeważnie jesteśmy tego absolutnie nieświadomi. Najczęściej zdarza się to w trakcie rozmowy telefonicznej, gdzie telemarketer zadaje pytania, jakie mają drugie dno. Osoba nie siedząca w zagadnieniu nie ma zielonego pojęcia na ten temat, w związku z tym nie świadomie przekazuje tej osobie wszystko co ona chce posłuchać. Oczywiście przeróżne firmy zdobywają dane o klientach z najróżniejszych portali społecznościowych , a także materiałów zamieszczanych na stronach internetowych.

Warto zdać sobie sprawę z tego poza tym co to jest Big Data w bankowości , a także co znaczy to dla zwyczajnego Kowalskiego. Wiemy już, iż dane osobowe są dla tych firm niesłychanie cenne, zatem winniśmy zdobyć atuty dla nas. Z pewnością może się okazać, że łatwiej dostaniemy kredyt. Jeżeli doradca będzie miał przed sobą wielką bazę danych, w której będziemy posiadali pozytywne dane to bez poważniejszych problemów uzyskamy nawet pokaźny kredyt. Należałoby wiedzieć, że Big Data przetwarza i testuje różne dane, aby finalny rezultat był przydatny i zadowalający – więcej na ten temat.

Temat jest niezmiernie atrakcyjny, jednak nie da się go całego ukazać w tak krótkim artykule. Jeśli cokolwiek Cię zainteresowało to trzeba przysiąść nad tematem na nieco dłużej.

Ten artykuł jest niezwykle interesujący, ale bez wahania przeczytaj także podobny opublikowany (https://www.trenerzy.pl/szkolenia-menedzerskie/) w innym serwisie wpis – on również jest godny uwagi.

Jest to bardzo ciekawe i każdy będzie mógł wyciągnąć jakieś, mądre wnioski. Czasu nie uda nam się zatrzymać, więc musimy się po części choćby dopasowywać do otaczającego nas świata. Tylko wtedy wszystko w pewnym sensie uda nam się ogarnąć.

Zobacz również –