Bieżąca kondycja sektora kwiatów

Obecnie na rynku kwiatów można zauważyć wiele ważnych zachowań. Zacznijmy od tego że coraz popularniejsze są sztuczne kwiaty, z kolei kwiaty żywe tracą udziały w sprzedaży. O tym dlaczego tak się dzieje, oraz jakie są widoki na przyszłość, można przeczytać w poniższym raporcie.

Kompozycja ze sztucznych kwiatów

Jeszcze kilkanaście lat temu sektor kwiatów doniczkowych rozwijał się wyjątkowo dobrze. Goździki czy gerbery były jednymi z popularniejszych kwiatów, z kolei kwiaty sztuczne nie zdobyły znaczącego udziału w rynku. Było kilka przyczyn takiego stanu rzeczy – handel z Azją nie był tak dobrze rozwinięty, a sama jakość kwiatów pozostawiała wiele do życzenia. Dość powiedzieć, że od razu z daleka łatwo było zauważyć, że kwiat nie jest prawdziwy. Kupujący decydowali się na nie zatem niechętnie i kupowali żywe odpowiedniki.

Jednak przez ostatnie lata sytuacja mocno się zmieniła. Nabycie towarów z Chin jest bardzo łatwe. Dodatkowo mocnej poprawie uległa jakość kwiatów sztucznych. Jak powiedział nam przedstawiciel firmy Fh-Akces, importera kwiatów sztucznych: – Chińscy wykonawcy mocno postawili na wygląd i cenę i często nie można powiedzieć o tzw. chińskiej tandecie.

Spoglądając na wiele przykładów sztucznych kwiatów (zajrzyj na naszą witrynę -> sztuczne kwiaty hurt) zazwyczaj bardzo trudno rozpoznać na pierwszy rzut oka czy są to żywe kwiaty, czy też sztuczne.

Inny przykład wykorzystania sztucznych kwiatów

Chińczycy postawili na zaoferowanie jak największego wyboru. Dlatego poza znanymi odmianami jak róże, storczyki, kalie znajdziemy także sporo sztucznych liści i dodatków. Tak ogromny wybór sprawia, że wiele stroików i kompozycji robionych jest ze sztucznych kwiatów. Ludzie często je kupują, gdyż ładnie się prezentują, koszty są podobne do żywych kwiatów (sprawdź hurtownia kwiaty sztuczne: ważny link) a nie zwiędną one po paru latach.

Bieżące trendy wskazują, że przez następne lata sekto kwiatów sztucznych będzie nadal się rozwijał, a sytuacja na rynku kwiatów żywych będzie się pogarszać.

Źródło: fh-akces.pl