Bezpieczeństwo ulubionego gadżetu, czyli futerał dla każdego

Wiele osób posiada współcześnie zaawansowane technologicznie telefony. W pewnym stopniu zastępują one komputer, gromadzone są na nich różnorakie dane, o ogromnej wartości dla nas.
Przytoczone wyżej powody, a pewnie wiele osób umiałoby dodawać do nich kolejne, sprawiają, iż sprawy związane z bezpieczeństwem są dla każdego z nas niemalże priorytetowe.

Rysunek techniczny drukarki 3D
Autor: Damir Kovacec
Źródło: http://www.flickr.com
ebook
Autor: Maria Elena
Źródło: http://www.flickr.com
Nie chodzi tutaj jednakże jedynie o dobre zabezpieczenie ekranu albo obudowy przed zarysowaniem – z czymś takim na pewno poradzi sobie każde futerał na telefon komórkowy, na przykład futerał Sony Xperia XA, które można zakupić niemalże wszędzie. Ważniejsze jest sprawienie, aby nasz telefon nie dostał się w niewłaściwe ręce, a dokładniej, aby niepowołane osoby nie miały dostępu do jego zawartości. Co zatem możemy robić, aby tego uniknąć? Nie można zostawiać telefonu w widocznych miejscach w miejscach publicznych, jeżeli przykładowo jesteśmy w restauracji i wybieramy się do baru, zawsze musimy zabrać telefon ze sobą. Powinniśmy kierować się zasadą ograniczonego zaufania. Po drugie, gdy przenosimy telefon, musimy umieszczać go ukrytym miejscu: jeśli w kieszeni to jedynie tej z przodu, a nie na pośladkach, skąd każdy może błyskawicznie go wyjąć. Jeżeli nosimy telefon w torbie, nie może on znajdować się w kieszonce w klapie, skąd również może on niezwykle szybko zostać wyjęty.

Jeśli te rady to dla nas zbyt niewiele i chcemy bardziej skutecznie zabezpieczać telefon, opłaca się inwestować nie tylko w etui, przykładowo etui Xiaomi Redmi 3 PRO, lecz także innowacyjne, specjalne oprogramowanie, jakie uniemożliwia uzyskanie dostępu do zawartości komórki bez podania specjalnego kodu. To niezwykle skuteczne zabezpieczenie, które cieszy się dużą popularnością. Opłaca się w nie zainwestować, zwłaszcza, jeśli na telefonie przechowujemy mnóstwo informacji.