Bez strony internetowej będzie ciężko

W tych czasach firma, która nie ma strony w internecie, nie istnieje wcale. Nic więc dziwnego, że jednym z najważniejszych sposobów zaistnienia, realizowanych przez zarządy, jest wdrożenie porządnej strony internetowej określonej marki. Tutaj kluczem jest wybór odpowiedniej domeny, czyli adresu strony www, z którym od tego czasu będzie identyfikowana dana firma. Jest to o tyle istotne, że może mieć duży wpływ na sukces lub porażkę danego przedsięwzięcia.

WWW
Autor: Bull3t
Źródło: http://www.flickr.com

Jak dobrze wybrać domenę

Generalnie istnieją dwa typy domen (nazw). Pierwsza z nich to nazwa wyszukiwana, która zakłada zawarcie w adresie słów określających branżę danego przedsiębiorstwa. Tutaj powinno się zastanowić, co mogą wpisywać w wyszukiwarkę osoby, które chcą znaleźć usługi lub produkty, jakie oferuje. Wtedy na nazwę mogą się składać maksymalnie trzy takie słowa kluczowe. To rozwiązanie, mimo, że zapewne zwiększy ilość odwiedzających naszą stronę, nie do końca będzie promować daną markę.

Jest teraz polecana strona internetowa (http://www.hardtec.pl/gadzety-elektroniczne.html), która zawiera przydatne informacje na prezentowany temat, zatem nie czekaj tylko przeanalizuj ją dokładnie.

W związku z tym powstał drugi typ nazw serwisów, markowa. W tym wypadku url strony jest bezpośrednio związany z marką firmy. Jest to zdecydowanie korzystne rozwiązanie, kiedy tego typu działalność jest lub była bardzo popularna, wówczas zarejestrowanie taniej domeny wyszukiwanej nie do końca spełnia swój cel.

Kupno walut przez internet
Autor: istock.com
Źródło: istock.com

Zdecydowaną zaletą domeny markowej jest to, że klienci mogą łatwiej ją sobie przypomnieć, co zwiększa szanse na to, że znajdą ją w przyszłości. A w związku z tym nazwa domeny powinna być jak najbardziej uproszczona i krótka. Wtedy istnieje duże prawdopodobieństwo, że ktoś, kto zobaczy ją na bilbordzie czy w katalogu, wejdzie na nią przy przeglądaniu Internetu.

Chcemy Cię zachęcić do identycznie ciekawych postów, które stworzyliśmy dla Ciebie z pasją. Zatem kliknij odnośnik i oglądaj to, na co masz ochotę.

Istotne jest także, aby w domenie nie stosować niepotrzebnych cyfr oraz używania obok siebie jednakowych liter.

Giełdy domen

Czasem perfekcyjna domena dla określonej firmy jest już zajęta. Ale nie wszystko stracone. Istnieją bowiem giełdy domen, na których dochodzi do licytacji najbardziej pożądanych adresów stron www. Na licytacji można się szybko domyślić, które z nich odnotowują największą popularność, ponieważ ceny niektórych dochodzą nawet do kilkunastu tysięcy złotych.