Bez firmowego samochodu trudno byłoby współcześnie prowadzić własną firmę

Niezapłacona rata kredytu, perspektywa bankructwa, cesja wierzytelności lub brak klientów – takie kłopoty mogą przydarzyć się każdemu i to niekoniecznie tylko niedoświadczonemu dyrektorowi. Jednak na razie ewentualne niepowodzenia wcale nie odstraszają ludzi interesu. Aby owe interesy miały się jak najlepiej, to w zasadzie każdy szef potrzebuje auta, niekoniecznie nowego, ale całkowicie sprawnego. A z czasem taki wóz niekiedy dość szybko staje się najważniejszym narzędziem pracy.

plik dokumentów
Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com
Posiadając firmowy pojazd można systematycznie poszerzać istniejącą ofertę i w ten prosty sposób zdobywać kolejne zlecenia. Na przykład, jeżeli właścicielka salonu kosmetycznego lub fryzjerskiego zaproponuje darmowy dojazd do klientki, to z jej usług skorzystają również panie po siedemdziesiątce, które dość często mają niemałe problemy z poruszaniem się i np. jedynie raz w tygodniu wychodzą na miasto. Dodatkowo w niektórych profesjach ów dojazd do usługobiorcy jest obowiązkowy i wręcz staje się częścią określonej usługi. Hydraulicy albo doświadczeni elektrycy bez samochodu po prostu zostaliby skazani na bezrobocie (podatek (czytaj też cesja) wierzytelności).

Drążąc dalej ten temat jesteśmy zobligowani nadmienić o przedsiębiorstwach, które zajmują się transportem ludzi oraz rzeczy. Firma transportowa, zarówno ta trzyosobowa, jak i ta zatrudniająca wielu kierowców, powinna spełniać wszelkie wymagania określone w konkretnych aktach prawnych (więcej na Cenie Biznesu).

Czy publikowany tekst jest według Ciebie ciekawy? Jeżeli tak, to kliknij też na pomocne wskazówki (https://www.jwp.pl/uslugi/wzory-przemyslowe/), które będą niezwykle potrzebne.

Dyrektor może podpisać umowę tylko z tymi dwudziestolatkami, którzy zdali wymagane egzaminy i w taki sposób zdobyli potrzebne uprawnienia. O ile rynek przewozowy w naszym kraju ma się całkiem dobrze, o tyle możemy mieć duże zastrzeżenia do stanu co poniektórych dostawczaków, które pomimo tego że posiadają aktualny przegląd, to w rzeczywistości nie powinny dłużej jeździć po drogach.

dokumenty
Źródło: pixabay.com
Prowadzenie firmy transportowej, tak samo zresztą jak i kierowanie małym sklepem, bywa ściśle związane z obowiązkiem respektowania prawa. Każdy przewoźnik musi znać dosyć dokładnie przepisy prawa transportowego, a prócz tego należy też mieć chociażby ogólną orientację w sprawach tyczących się księgowości. Jeśli dyrektor firmy potrafi prawidłowo wypełnić druk VAT 26 albo rozliczyć podróż służbową, to rozmowy z przedstawicielką biura księgowego staną się o dużo bardziej konstruktywne (VAT 26).