Dbałość o finanse to rzecz, która dziś okazuje się przedmiotem niepokoju ogromu osób

Dbałość o finanse to rzecz, jaka dziś okazuje się przedmiotem niepokoju dużej ilości osób. Przyszłość rynku mimo obietnic oraz prognoz nie jawi się jako coś klarownego, z tej przyczyny najlepiej jest należycie zadbać o bezpieczeństwo własnych finansów. W jaki sposób jednak to uczynić? Dobrą receptą jest tu sprawa jasna zrobienie oszczędności. Trudno jednak wybierać do tego najciekawsze konto. Nawał propozycji bankowych jak również rozmaitych ofert zazwyczaj utrudnia sprawę. Dodatkowym problemem okazuje się przy tym specyficzny język używany podczas zawierania umów. Nie każdego stać, niestety, na osobę biegłą w legislacji na tyle, aby wyjaśnić bogate zawiłości bankowych umów. Czy jednak oznacza to, że klient w każdym przypadku znajduje się tutaj na przegranej pozycji? Nie, jeśli wyłącznie będzie on ostrożny.

Continue reading “Dbałość o finanse to rzecz, która dziś okazuje się przedmiotem niepokoju ogromu osób” »

Zdjęcia – uniwersalny dar

Zdjęcie to piękna sprawa. W obecnych czasach, gdy urządzenia robiące zdjęcia są powszechnie dostępne (każdy trzyma w kieszeni przecież aparat komórkowy), często nie doceniamy, jak wspaniała jest możliwość utrwalenia ulotnego momentu na obrazku. Fotografie stanowią dla mnóstwa ludzi wielką wartość. A już najbardziej, jeśli osoby przedstawione na zdjęciu odeszły z tego świata bądź są bardzo daleko. Nawet w wypadku, gdy wszyscy najbliżsi są przy nas, kochamy zerknąć czasami na ich podobizny utrwalone na kawałku papieru.

Continue reading “Zdjęcia – uniwersalny dar” »

W którym miejscu warto przechowywać oszczędności? Czy jest takie miejsce? Czy w banku jest bezpiecznie?

Wiele osób bardzo poważnie myśli nad kwestią, w jakim miejscu korzystnie przechowywać swoje oszczędności. Jest to sprawa bardzo ważna, gdyż tak naprawdę nie po to pracujemy, odkładamy ciężko zarobione oszczędności, żeby bezsensownie je stracić. Każdy z nas chce, żeby miały jak najlepsze miejsce, żeby nie traciły na wartości, a co najważniejsze, aby były bezpieczne. Tak faktycznie jest bardzo dużo możliwości w tej kwestii, warto jednak poważnie to przemyśleć.

Continue reading “W którym miejscu warto przechowywać oszczędności? Czy jest takie miejsce? Czy w banku jest bezpiecznie?” »

Gdy bank nie może udzielić nam kredytu – odmienne metody pozyskania funduszy

Żyjemy w czasach gdzie niezwykle istotnym jest to co posiadamy. Na nieszczęście, nierzadko ludzie oceniają nas przez to co posiadamy. Liczy się godziwy pojazd, nowoczesny aparat telefoniczny albo całkiem nowe sprzęty co pewien czas. Wszystko to niestety kosztuje, a nie zawsze jesteśmy w stanie dać radę sobie z takimi wymaganiami z własnej kieszeni.

Continue reading “Gdy bank nie może udzielić nam kredytu – odmienne metody pozyskania funduszy” »