Z jakich oferowanych przez banki usług chętnie korzystają Polacy

Nie ma chyba żadnych wątpliwości co do tego, że ogólnie pojęta bankowość odgrywa obecnie niesamowicie wręcz ważną rolę w życiu codziennym niemalże każdego z nas – przecież nieustannie korzystamy z rozmaitych usług związanych z czymś takim, i w niektórych przypadkach są one dosłownie niezbędne do bezproblemowego funkcjonowania w całym nowoczesnym świecie.

Continue reading “Z jakich oferowanych przez banki usług chętnie korzystają Polacy” »

Posiadam firmę i wybieram się na urlop macierzyński

Jeszcze całkiem niedawno przyszłe matki zakładały własną działalność gospodarczą i to naprawdę bardzo dużo mam tak robiło. Dlaczego? Bo potem dostawały bardzo duże pieniądze. Ale trcohe się zmieniło w przepisach, jeśli chodzi o zasiłek macierzyński a działalność gospodarcza. Dziś pieniądze, jakie dostaje świeżo upieczona matka, która ma działalność gospodarczą, są o dużo niższe. Zasiłek macierzyński to już nie jest kilka tysięcy złotych.

Continue reading “Posiadam firmę i wybieram się na urlop macierzyński” »

Chcesz założyć konto w banku lecz brak ci czasu? Istnieje możliwość, by zrobić to online!

Konto bankowe stało się podstawową usługą, z której korzysta znaczna grupa ludzi. To nie tyle wygodna alternatywa, ale też pewność bezpiecznego przechowywania własnych pieniędzy. Obecnie banki zrobią wszystko, żeby zdobyć uznanie swoich kontrahentów i zagwarantować im jak najdogodniejsze możliwości korzystania z oferowanych usług.
Continue reading “Chcesz założyć konto w banku lecz brak ci czasu? Istnieje możliwość, by zrobić to online!” »

Na co spojrzeć zakładając konto bankowe na potrzeby firmy?

Ludzie prowadzący przedsiębiorstwo mają możliwość wykorzystania własnego osobistego konta bankowego na cele związane z prowadzeniem przedsiębiorstwa. Dla sp. z o.o. lub s.a. konto bankowe dla firmy jest już obligatoryjne. W obu przypadkach właściciele powinni mimo wszystko zapoznać się z właściwościami, które trzeba brać pod uwagę przy wyborze propozycji rachunku bankowego dla przedsiębiorców.

Continue reading “Na co spojrzeć zakładając konto bankowe na potrzeby firmy?” »

W małych firmach na ogół sprawy kadrowe są na głowie właścicieli

Prowadzenie firmy to niełatwe zadanie. Tak naprawdę ani jeśli chodzi o małe firmy, ani o duże korporacje zarządzanie nie przychodzi łatwo – w małych przedsiębiorstwach na ogół sprawy zarówno księgowe, co i kadrowe są na naszej głowie, z kolei jeśli chodzi o duże koncerny trzeba koordynować wiele działów, co też nie należy do łatwych zadań. Najtrudniejszą kwestią są, w obu wspomnianych przypadkach, kwestie finansowe – bez nich firma ani nie będzie się rozwijała, ani nie będzie generowała żadnych zysków.

Continue reading “W małych firmach na ogół sprawy kadrowe są na głowie właścicieli” »