Bądź najlepszy w swojej specjalizacji

Bardzo poprawnie politycznie twierdzi się, że możesz osiągnąć wszystko czego pragniesz, możesz być kim chcesz. Trzeba przyznać, że to trochę amerykańskie gadanie, ponieważ każdy z nas ma jakieś zdolności do bardziej skutecznego wykonywania jednej lub innej rzeczy. istnieją oczywiście geniusze, którzy czego nie dotkną zamieniają w złoto. lecz jest ich niewiele, są to jednostki prominentne. Zresztą, masz wśród własnych przyjaciół osobę takiego typu? No właśnie.

Autor: HEMMERSBACH

Nie ma co się obrażać na twierdzenie, że każdy z nas posiada ograniczenia. Co w tym niedobrego, kiedy jedna osoba jest lepsza zdolna od drugiej w tematach technicznych, zagadnieniach matematycznych, a następna jest mocniej obyta w myśleniu abstrakcyjnym, artystycznym. Tylko zrozumienie tych różnic i ich przyjęcie, jako coś normalnego pozwala wykreować coś interesującego ludziom o odmiennych zaletach.

Nie staraj się być specem od wszystkiego, ponieważ będziesz rzeczywiście do niczego.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to zobacz ten użyteczny wpis (http://www.visaandwork.com/wizy-dla-obcokrajowcow/). Zgłębisz tam materiały, które będą dla Ciebie wartościowe.

Liczy się wąska specjalizacja, w której można się cudownie rozwijać. Nie znasz się na komputerach, jesteś słaby w zagadnieniach ścisłych, zostaw to lepszym. Praca informatyka (Współpracuj z najlepszymi!) to dość specyficzna działalność, osoba, która zajmuje się programowaniem, rozważa inaczej, niźli człowiek, który tworzy książki. W obu tego typu przypadkach powinno odznaczać się wybitnym skupieniem i nietuzinkowymi umiejętnościami, lecz mózgi obu tych osób działają zupełnie inaczej.

pracownik IT podczas pracy
Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com

Co jeszcze niezbędne. Nie bój się zmiany, skoro coś ci przeszkadza. Pracujesz w biurze, w każdy dzień bite osiem godzin, a jednocześnie wiesz, iż potrafiłbyś to wykonywać jako wolny strzelec. Freelancerzy coraz bardziej śmielej kroczą po rynku pracy, wykonując swoje powinności efektywniej niż miałoby to miejsce w biurze.

Czy szukasz na tej stronie (https://www.bscav.eu/streaming-online/) czegoś wyjątkowo interesującego? Namawiamy więc do nowego wpisu. Musisz tylko kliknąć w ten link.

wiadomo, podobnie, jak ścisłowiec i humanista odnajdują się lepiej w różnych dziedzinach, podobnie jedna osoba lepiej pracuje w biurze, inna jako wolny strzelec.

Najważniejsze to dostosować własne możliwości do warunków, specyfiki, zadań, czy to w obszarze zadaniowym, czy w innych życiowych sferach. Tak zrozumiane ograniczenia sprowadzą więcej pozytywnego niż złego. Po co się oszukiwać, iż damy radę ze wszystkim, a potem przeżywać? Nie warto, korzystniej robić to, co się najlepiej umie. Efekty zawsze będą lepsze.