Badania satysfakcji klientów – komu przeznaczone?

Z górą pięćdziesiąt lat temu wymyślono nowe pojęcie – marketing. Od tego momentu badacze akademiccy kreują nowe teorie, a marketingowcy w biznesie oraz w specjalnych agencjach trudnią się realizacją. Dzisiaj każda firma, która chce odnieść sukces, musi skutecznie zajmować się dziedziną szeroko zakrojonej promocji.

Obok prowadzenia przejrzystej witryny WWW, kierowania stroną na „Fejsie” oraz budowania i emitowania reklam w różnorakich mediach, bardzo istotne są systematycznie i prawidłowo robione badania (sprawdź) marketingowe – Firma może robić je na własną rękę, korzystniej jednak jest skorzystać z usług renomowanej agencji badań.

Badania marketingowe są kluczowe, ponieważ przynoszą przedsiębiorstwu sporo przydatnych informacji. Po pierwsze, tą drogą można sprawdzić precyzyjnie obecnych konsumentów. Badania marketingowe umożliwiają ukazanie ich wymagań, a także ukazują zdania nt. towarów oraz pokazują, jaką estymą cieszy się przedsiębiorstwo. Po drugie, badania satysfakcji

obrazek

klientów przekazują działalności podstawową wiedzę na temat tego, jak poprawić dobra lub usługi, by kupujący byli w przyszłości z nich zadowoleni. Po trzecie, dobrze zrobione badania marketingowe (przetestuj w promocji kompleksowa obsługa programów lojalnościowych- www.profill.com.pl/oferta) zapewniają stabilną podstawę do tworzenia przynoszących korzyść kampanii reklamowych. To bardzo istotne, ponieważ przekazy promocyjne muszą być kreowane dla sprecyzowanych odbiorców, by były dobrze odebrane.

Wartym uwagi typem badań jest tzw „tajemniczy klient”, dzięki któremu da się ocenić jakość obsługi klienta w agencjach sprzedaży albo usługowych przedsiębiorstwa. W tej sytuacji nie są oceniani obecni bądź potencjalni konsumenci, a obsługa. Odpowiednio wyszkolony człowiek agencji badań idzie do danego sklepu, gdzie nabywa jakiś produkt albo korzysta z usługi.

Zatrudnieni tam wiedzą, że jest to audytor. Tą drogą tajemniczy klient zbiera szczegółowe wiadomości na temat tego, w jaki sposób obsługują pracownicy przedsiębiorstwa.

Więcej na