Auto złom – miejsce, w którym każdy właściciel może sprzedać własny stary samochód.

W współczesnych czasach zauważyć można ogromne zainteresowanie ludzi ekologią. Niestety postęp społeczeństw częstokroć ciągnie za sobą negatywny wpływ na przyrodę, które w bardzo prędkim tempie ulega degradacji. Bardzo dużo działań wykonywanych przez jednostki, które dla ich są czymś zwykłym oraz normalnym nie wpływa pozytywnie na środowisko oraz jego funkcjonowanie.

Dbanie o przyrodę

Przez wzgląd na ogromny procent zanieczyszczenia środowiska w środkach masowego przekazu można zauważyć coraz bardziej rozpowszechnianie akcje informacyjne oraz uświadamiające ludzi w związku z sytuacją oraz formą, w jakiej przebywa planeta, na której żyjemy. Przez to obywatele mają bardzo dużą świadomość swoich działań i starają się jak mogą, aby poprawić własne działania tak, by pozytywnie wywierały wpływ na środowisko albo przynajmniej bardziej mu nie szkodziły. Jednym ze sposobów dbania o środowisko jest segregacja śmieci, która od pewnego czasu jest masowo wprowadzana zarówno w miastach jak i na wsiach. Jest to jeden z korzystnych kroków edukujący obywateli w związku z dbaniem o przyrodę.
złom
Autor: Riley
Źródło: http://www.flickr.com

Sprzedaż auta na złom

Jest jeszcze jeden dość trudny kłopot związany z dbaniem o przyrodę a mianowicie emisja spalin przez samochody. Aktualnie na ulicach zaobserwować można powiększony ruch samochodowy. Coraz więcej obywateli zakupuje pojazdy i nie zawsze są to auta, które dzięki postępowi technologicznemu wydzielają o wiele mniej spalin niż pojazdy starsze. Ogromna liczba osób, która chce mieć swoje auto musi ze względów ekonomicznych kupić starszy samochód i niestety z tego samego względu musi nim jeździć bardzo długo najczęściej aż do chwili, gdy nie będzie w stanie go już zreperować. Więcej tu

Na wyzbycie się takiego auta, aby nie stał, nie niszczał i nie wpływał negatywnie na przyrodę jest tylko jedna rada a mianowicie sprzedanie go na złom. By taki złom znaleźć przebywając w Gdyni, Katowicach czy Krakowie wystarczy wprowadzić w Internecie właściwie frazy auto złom Gdynia, auto złom Katowice bądź auto złom Kraków i pokaże się spora lista miejsc gdzie takie auto można zezłomować. Za pomocą tych samych fraz, czyli auto złom Gdynia, auto producent soli złom Katowice lub auto złom Kraków miejsce kasacji auta można znaleźć też w lokalnej gazecie.