ABC systemów wizyjnych

System wizyjny, podobnie jak wzrok u ludzi, służy do „uzyskania informacji o otoczeniu”. Naturalną kontynuacją zdobycia informacji jest jej analizowanie i podjęcie adekwatnej decyzji.

Z punktu widzenia technologicznego: system wizyjny jest to kamera + komputer.
hikvision polska
Autor: Matt Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Albowiem w systemie wizyjnym nośnikiem informacji o obiekcie jest światło, więc albo przedmiot sam musi wysyłać właściwe światło czy musi być stosownie oświetlony. Dlatego do podstawowych składników systemu wizyjnego przynależą: oświetlacz (o ile obiekt sam nie świeci), obiektyw (względnie z filtrami), kamera, elektroniczna maszyna cyfrowa z oprogramowaniem. Bezdyskusyjną zaletą systemu wizyjnego Hikvision Polska będzie ciągłość pracy 24/7, bez wyczerpania a także urlopu. Wadą jest – dokładna realizacja zakodowanej w nim koncepcji oraz algorytmu. Również jeżeli są one słabo opracowane albo błędne.
hikvision ip
Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli obiekt świeci samoistnie lub jest oświetlony przez niezależne, stabilne źródło światła – ponadplanowy oświetlacz może być bezcelowy.
Kamera Hikvision IP sprawdza się wszędzie tam, gdzie nieodzowny jest w największym stopniu zaawansowany monitoring wizyjny. Nic zatem zadziwiającego, iż systemy oparte dokładnie na tychże przyrządach są tak niezwykle powszechne w Stanach Zjednoczonych, Anglii lub Danii. W asortymencie sklepów znajdziemy między innymi rejestratory analogowe, modele kopułowe, panoramiczne „rybie oko” i inne.

W większości przypadków narzędzia do monitoringu tej marki wyekwipowane są w praktyczną funkcję dzień/noc z mechanicznie przesuwanym filtrem podczerwieni, co zwiększa wyrazistość obrazu nawet po zmierzchu.

Uważasz, że ten artykuł jest godny zainteresowania? Jeżeli tak, to z pewnością zainteresuje Cię także ta rekomendowana oferta, gdyż odnosi się do podobnej problematyki.

Detektory ruchu są niezmiernie praktyczne, dlatego że umożliwiają rozpoczęcie nagrywania po wykryciu ruchu.