A Ty też masz firmę? Jak Ci idzie? Czy także masz podobne do wszystkich kłopoty? A może narzekasz na coś innego?

Prowadzenie firmy to naprawdę ciężka sprawa. Poza tym, że musimy o wszystkim pamiętać to musimy bez przerwy trzymać rękę na pulsie, śledzić rynek, trendy na nim występujące, zwroty akcji.

Trzeba w jakiś sposób kontrolować naszych pracowników, gdyż to od nich zależy tak naprawdę powodzenie wielu projektów. Jeśli masz dużą firmę to właściwie musisz pamiętać, że każdy dział odgrywa niebagatelną rolę w każdym momencie funkcjonowania. Zakłócenia w konkretnym obszarze mogą skończyć się problemami.

Możemy to porównać do pięknego, lśniącego auta. Sprawuje się fantastycznie, a co najbardziej istotne zachwyca innych swoich pięknym wyglądem. Samochód jednakowoż to wielki organizm, w którym jedna rzecz jest w stanie wpłynąć na inne. I co z tego, że Twój samochód aż razi oczy swoją wspaniałością, gdy nagle staje na środku autostrady, ponieważ coś się stało, jakaś drobinka się popsuła. Podobnie jesteśmy w stanie powiedzieć o firmie, jako o wielkim organizmie, gdzie nie do końca wszystko jest ustalone na zawsze. Tak więc, podobnie jak Twój piękny samochód może się normalnie zepsuć przez jakąś drobną usterkę, w podobny sposób jakiś dział w Twojej firmy, a przeważnie jedna osoba, może „zawalić” i trudno będzie to naprawić.

kalkulator
Źródło: www.morguefile.com

Najczęściej te błędy wychodzą w działach odpowiedzialnych za program systemy lojalnościowe do kadr. Może się tam coś nie zgadzać na przykład lista płac i już jest kłopot. Ważne, więc, by takie działy miały jak najbardziej dogodne warunki do pracy, były wyposażone w najlepsze programy, na przykład program do fakturowania online. Dlatego też prowadzenie firmy to zajęcie dla osób o silnych nerwach, dla osób zorganizowanych i umiejących budować prawdziwy zespół.

Zobacz, że praktyczna strona zawiera użyteczne informacje, okażą się ważne – one Cię niewątpliwie całkowicie wciągną. Kliknij tutaj!

Osoba, która prowadzi firmę powinna mieć także cechy przywódcze, w razie potrzeby będzie mobilizować, wspierać, lecz również musi potrafić powiedzieć coś szczerze, prosto z mostu. Nie może się obawiać, że kogoś zrani.

Konstruktywna krytyka jeszcze nikogo nie zabiła. Ale właśnie konstruktywna, bo jeśli będziemy na wszystko reagować złością, a nasze znerwicowanie przeniesie się na innych ludzi to nie będziemy lubiani, a ludzie będą u nas pracować jedynie dlatego, że nie mają obecnie innych możliwości. To nie buduje odpowiedniej atmosfery w zespole. Bądźmy dobrym, lecz i sprawiedliwym szefem. Jak trzeba pochwalmy, jak ktoś zawali zareagujmy, lecz nigdy nie róbmy tego, żeby odreagować stres.

Więcej na