Jak najskuteczniej rozliczyć osobisty PIT?

Każda z person, która zatrudniała się w dowolnym wymiarze godzin w ubiegłym roku, jest zobowiązana do końca kwietnia złożyć deklarację Pity 2015. Jeśli ktokolwiek tego nie zrobi, spotkają go duże grzywny, dlatego trzeba o tym szczególnie pamiętać. Mamy co najmniej trzy odmienne sposoby aby tego dopilnować: wynająć księgową, użyć specjalnego programu komputerowego, bądź rozliczyć się przez internet. Która z tych opcji jest najwłaściwsza dla ciebie?

Continue reading “Jak najskuteczniej rozliczyć osobisty PIT?” »

Decyzja o tym, komu oddać jeden procent podatku jako decyzja znacząca dla dużej liczby osób prywatnych, ale i dla różnego rodzaju instytucji.

Jeszcze parę lat temu przekazanie jednego procenta podatku nie było popularne w Polsce. Obecnie jednak większa część podatników zdecydowanych jest na ten krok, aby wspomóc różne fundacje, lub osoby, które wymagają pomocy. Z tego względu decyzja o tym, komu przekazać jeden procent podatku to decyzja istotna dla wielu osób prywatnych, jak i dla różnego rodzaju instytucji.

Continue reading “Decyzja o tym, komu oddać jeden procent podatku jako decyzja znacząca dla dużej liczby osób prywatnych, ale i dla różnego rodzaju instytucji.” »